Uluslararası öğrenciler Akademik okullarda

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nde devam etmekte olan Akademik okullar, il...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nde devam etmekte olan Akademik okullar, ileri düzeyde eğitim vermeye devam ediyor. Akademik okullardaki yabancı dil okulunda, Arapça ve İngilizce sınıflarındaki öğrenciler arasından sınavla seçilen öğrencilerden özel bir sınıf oluşturuluyor. Daha sonra oluşturulan bu sınıfta, uluslar arası öğrencilerle birlikte yabancı dil eğitimi alıyorlar.

 

PRATİK YAPARAK ÖĞRENİYORLAR

Akademik okulların İngilizce sınıfında üniversite öğrencilerimizin okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerinin geliştirilmesine yönelik çalışmalar yapılıyor. Türk öğrencilerin en fazla sorun yaşadığı ve üzerinde titizlikle durulan alan “konuşma-pratik” becerisi oluyor. Bu kapsamda, seçilerek oluşturulan konuşma sınıfına Kocaeli Üniversitesi’nde eğitim gören uluslar arası öğrenciler de dâhil edilerek, ders daha verimli hale getiriliyor. Bu sayede Türk öğrenciler pratik yapma imkânı buluyor.

 

DAHA HIZLI UYUM SAĞLIYORLAR

Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü bünyesindeki Uluslararası Öğrenci Birimi tarafından buluşturulan öğrenciler, birçok etkinlikte beraber olma fırsatı da buluyorlar. Uluslar arası öğrenciler bu sayede yeni arkadaşlar edinerek, kentimize ve kültürümüze daha hızlı uyum sağlıyor. Uluslar arası öğrenciler katıldıkları bu derslerin hem kendileri için, hem de Türk öğrenci arkadaşları için çok faydalı olduğunu belirttiler. Böyle güzel çalışmaların devam etmesi gerektiğini söyleyen öğrenciler, başta Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu olmak üzere bu hizmetlerde emeği geçen herkese teşekkür ediyor.

05 Şubat 2015 Kocaeli- Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR