Koç’tan Başbakan’a yanıt

        Ford Otosan’ın Yeniköy’de 206 milyon euro yatırımla hayata geçirdiği fabrikasının 22 Mayıs Perşembe günü gerçekleştirilen açılış töreninde yer...

 

 

 

 

Ford Otosan’ın Yeniköy’de 206 milyon euro yatırımla hayata geçirdiği fabrikasının 22 Mayıs Perşembe günü gerçekleştirilen açılış töreninde yerli otomobil çağrısını yineleyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a Koç Grubu'ndan yanıt geldi.

 

FORD İLE DEVAM

Koç Holding ve Ford Motor Company ortaklığı otomotiv üreticisi Ford Otosan’ın Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koç, otomotiv sektöründeki yabancı ortaklarıyla sınırları çizilmiş anlaşmalara sahip olmaları nedeniyle Ford ve Fiat markalarını bırakarak başka bir marka yaratma pozisyonunda olmadıklarını söyledi.

 

POZİSYONUMUZ

UYGUN DEĞİL

Tören sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ali Koç, “Başbakanımızı Yeniköy Fabrikası'nın açılışına davet ettiğimiz görüşmede de anlattığım üzere her ne kadar fizıbıl, her ne kadar ekonomik veya en iyi fikir bile olsa; açıkça tarif edilmiş, sınırlara ve anlaşmalara sahip iki uzun vadeli ortaklığımız var. Koç Grubu olarak, anlaşmalarımız uyarınca Ford veya Fiat markalarımızı bırakarak bir başka marka yaratma pozisyonunda değiliz” dedi.

 

İSTEDİKLERİNİ YAPIYORUZ

Ford Motor Company Yönetim Kurulu Başkanı Bill Ford da, konu hakkında bir değerlendirmede bulundu. 1928’den beri Türkiye’de olduklarını belirten Ford, “Ford Courier’in mühendisliği burada gerçekleştirildi, Türkiye’den alım yapıyoruz. Aracı geliştirmek için Türk yeteneğini kullanıyoruz ve dünyaya ihraç ediyoruz. Erdoğan’ın istediği birçok şeyi halihazırda gerçekleştiriyoruz” dedi.

 

26 Mayıs 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR