Özlem Tamer davasında Kazım Çimen için ilk yargılama

2006 yılında şiddetli karın ağrısı nedeniyle gittiği Seka Devlet Hastanesi’nde iğne yapılıp eve gönderilen ve ağrıları geçmeyince yapılan apandisit am...

BÜYÜT

2006 yılında şiddetli karın ağrısı nedeniyle gittiği Seka Devlet Hastanesi’nde iğne yapılıp eve gönderilen ve ağrıları geçmeyince yapılan apandisit ameliyatı sonrasında yaşamını yitiren 29 yaşındaki Özlem Tamer'in davasında Tamer’i tedavi eden doktorlar arasında bulunan Dr. Kazım Çimen’in yargılanmasına başlanıldı.

Seka Devlet Hastanesi’nde tedavi altında iken doktorların ihmali sonucu yaşamını yitiren Özlem Tamer ile ilgili davada Dr. Süleyman Balcı yargılanmış ve para cezasına çarptırılmıştı. Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya Özlem Tamer’in babası Talip Tamer, kardeşleri Tarkan ve Hakan Tamer ile anneleri Melek Tamer katıldı. Duruşmada ilk kez hakim karşısına çıkan Üroloji Uzmanı Kazım Çimen ifade verdi. Çimen’i duruşmada avukat Fahri Yılmaz savundu. Çimen savunmasını yazılı ve sözlü olarak sundu. Çimen, “Maktulün ölümü ile ilgili bir kusurum yoktu” şeklinde konuştu.

KONGO ORMANLARINDA BİLE BÖYLE BİRŞEY OLAMAZ
Sanık savunmasının ardından hayatını kaybeden özlem Tamer’in babası Talip Tamer söz hakkı isteyerek, olayda doktorların kusuru raporla sabitlendiğini ifade ederek,”Dr. Süleyman Balcı gerek huzurdaki sanık, kızımın hastaneye götürdüğümüzde kendi branşları üzerine ilgiyi göstermeksizin müdahalede bulunmamıştır. Her ikisinin de meydana gelen olay nedeniyle kusurlu oldukları raporla saptanmıştır. Gerekli cezayı çarptırılmalarını talep ediyorum. Benim kızım tuz kaybından öldü” dedi. Mahkeme heyeti sanık ve müşteki savunmalarını dinledikten sonra Yargıtay’da bulunan dosyanın gelmesinin beklenmesine, dosyanın Yargıtay’dan dönüşünden sonra sanık ve müdafinin yüksek sağlık şurasının kusura ilişkin itirazının yeniden kusura ilişkin rapor aldırılmasının değerlendirilmesine karar vererek duruşmayı 26 Nisan 2011 tarihine erteledi.

22 Şubat 2011 Kocaeli- Asayiş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR