EMSEY HOSPITAL üniversiteye dönüşecek

  29 Mayıs 2012 tarihinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açılan Emsey Hospital, tüm branşlarda yurt içi ve dışından gelen hastalara...

BÜYÜT

 

29 Mayıs 2012 tarihinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açılan Emsey Hospital, tüm branşlarda yurt içi ve dışından gelen hastalara 5 yıldızlı otel konforundaki donanımlı binasında sağlık hizmeti veriyor. Kurumun yeni hedefi ise üniversite hastanesine dönüşmek. Emsey Hospital Genel Müdürü Prof. Dr. Hayrettin Yekeler, hastanenin kuruluşundan bugüne kadar olan süreci ve hedeflerini açıkladı.

 

BÖLGE ÇOK STRATEJİK

Hastanenin Pendik Kurtköy'de sağlık hizmeti verdiğini belirten Yekeler, “Kurtköy gelişen bir uydu kent görünümünde, Sabiha Gökçen Havaalanı’na 5 dakika mesafede, sağlık turizmini de kendimize örnek aldığımız ve bölgede başka hastane olmaması bizi güçlü kılıyor. Hastanenin yapılması belli bir memnuniyeti de yarattı. İstanbul’un dışında çevre iller ve yurt dışından da hastaları kabul ediyoruz” dedi.

 

TÜM BRANŞLARDA CERRAHİ MEVCUT

33 bin metrekare kapalı alan üzerine kurulan hastaneyi tanıtan Yekeler, “186 yatak kapasitemiz ve 9 ameliyathanemiz bulunuyor. Kemik iliği nakli merkezi, 75 yoğun bakım yatağı yer alıyor. Tüm branşlarda kanser cerrahileri yapılıyor. Beyin cerrahisinde kapalı yöntemle bel fıtığı, her türlü beyin tümörleri ve cerrahi ameliyatları gerçekleştiriyoruz. Medikal Onkolojide Prof. Erkan Topuz hocamız ve ekibiyle çalışıyoruz. 25 kemoterapi koltuğumuz var günde 50 seans kemoterapi yapabilecek kapasiteye sahibiz” diye konuştu.

 

BİZİ DİĞERLERİNDEN AYIRAN ÖZELLİK

Türkiye'nin en modern nükleer tıp merkezine sahip olduklarını dile getiren Yekeler, şöyle konuştu: “Gama kameramız, PET CT mevcut, radyo aktif iyot tedavisi yapıyoruz. Aynı zamanda Galyum 68 çekimlerine başladık. Karaciğerde mikro cerrahi tedavisi, ozon ve ağrı tedavileri yapıyoruz. Estetik ve ayak bakım merkezi gibi çok özellikli sağlık hizmetleri veriyoruz. Tüp bebek merkezimiz var. Bunlar bizi diğer hastanelerden ayıran önemli özellikler oluyor. Hastanemizde 16'sı profesör, 8'i doçent olmak üzere 85 hekim var. 5 yıldızlı bir otel konforundayız” diye konuştu.

 

SGK İLE ANLAŞMAMIZ MEVCUT

SGK ile de anlaşmaları yaptıklarını dile getiren Hayrettin Yekeler, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Medikal ekipman ve tıbbi cihazlarımızı en üst düzeyde yapılandırdık. Hastanemiz SGK ile tüm branşlarda anlaşmamız var. Günlük 700-750 polikliniğimiz oluyor. Aylık 600-650 civarında ameliyat yapıyoruz. 200'ün üzerinde doğum gerçekleşiyor. Sağlık turizmine büyük önem veriyoruz. Ayrıca yeni dönemde hastanemizi üniversite hastanesine dönüştürmek istiyoruz.”

27 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR