Kocaeli Üniversitesi’ne ikinci çorba çeşmesi

Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın talimatıyla Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü’ne ikinci çorba çeşmesi konuldu. Belediyenin Sosyal Yardım İşl...

BÜYÜT

Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın talimatıyla Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü’ne ikinci çorba çeşmesi konuldu. Belediyenin Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, KOÜ Umuttepe Yerleşkesi Kütüphane yanındaki ikinci çorba çeşmesi diğer çeşmenin aksine akşamları hizmet verecek.

 

İKİNCİ ÇORBA ÇEŞMESİ AKŞAMLARI HİZMET VERECEK

Yetkililer, Eğitim Fakültesi yanında geçen sene konulan çorba çeşmesinin eskiden olduğu gibi 08.30-10.00 saatleri arasında öğrencilerin hizmetinde olduğunu Kütüphane yanına konan çeşmenin de 19.00-21.00 saatleri arasında faaliyette olacağını belirterek “İkinci çeşmeden 8 Nisan Çarşamba akşamından itibaren 2 saat süreyle çorba servisi yapılacak. Üniversite yönetimi ve öğrencilerden gelen talep üzerine ikinci çeşmenin akşam saatlerinde açık olması istendi. Akşam eğitimine giden öğrenciler düşünülerek böyle bir uygulamaya karar verildi. Her çeşmeden 1000 kişilik çorba servisi yapılmaktadır.  Çeşmelerden dönüşümlü olarak domates, mercimek ve ezogelin çorbaları akacak” dediler.

Üniversite öğrencileri, Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’a kendilerine böyle bir imkânı sunduğu için teşekkür ettiler. İzmit’te halen 7 ayrı noktada çorba çeşmesi bulunuyor ve haftada yaklaşık 28 bin kişi bu çeşmelerden ücretsiz çorba içiyor.

07 Nisan 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR