MARKA 304 projeye 18.5 milyon TL destek verdi

MARKA tarafından organize edilen“Beşeri Zenginliklerin Geliştirilmesi” proje yarışmasının plaket takdim töreninde konuşan genel sekreter Erkan Ayan 30...

BÜYÜT

MARKA tarafından organize edilen“Beşeri Zenginliklerin Geliştirilmesi” proje yarışmasının plaket takdim töreninde konuşan genel sekreter Erkan Ayan 304 projeye 18.5 milyon TL ödediklerini söyledi. Erkan hedeflerinin 3 yılda 150 milyon TL destek sağlamak olduğunu belirtti. MARKA’dan mali destek almaya hak kazanan projeler arasında Kocaeli’nin de iki projesi yer alıyor.

MARKA (Doğu Marmara Kalkınma Ajansı) tarafından Kent Konseyleri İş Birliği Ağı kapsamında 15 Haziran – 12 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilen “Beşeri Zenginliklerin Geliştirilmesi” proje yarışması sonuçlandı. Yapılan değerlendirmeler neticesinde projeleriyle başarılı bulunan illere dün MARKA binasında düzenlenen törenle plaketleri takdim edildi. Proje başına 2.000 TL’den 7.000 TL’ye değişen miktarlarda desteğin talep edilebildiği ve toplam bütçesi 50.000 TL olan “Beşeri Zenginliklerin Geliştirilmesi” temalı proje yarışması kent konseylerinin yoğun ilgisi ve dikkatini çekti. Doğu Marmara Bölgesi’nde bulunan il ve ilçe kent konseyleri tarafından sunulan 18 projeden 9 tanesi MARKA’dan mali destek almaya hak kazandı. Kazanan projeler Bolu, Kocaeli, Yalova ve Sakarya’daki il ve ilçe kent konseylerinin sundukları projelerden oluştu.

150 MİLYON TL DESTEK
Takdim töreni sırasında kısa bir konuşma yapan MARKA Genel Sekreteri Erkan Ayan Kent Konseyleri İş Birliği Ağı’nın, bölge paydaşlarının aynı platformda buluşmasını sağlamak ve aralarında etkin iletişimi gerçekleştirmek adına MARKA tarafından kurulan iş birliği ağları arasında önemli bir yere sahip olduğunu belirtti. Kent konseylerinin bölge kalkınmasında ve bütünleşmesinde üstlendikleri görevlerin önemine vurgu yapan Ayan, kalkınma ajansları arasında kent konseylerine yönelik destek çağrısına çıkan tek Ajans olduklarını ifade etti. Erkan Ayan 2011 yılı tamamlanmadan bir kez daha kent konseylerine yönelik proje yarışmasına çıkılacağını belirtti. Toplamda 304 projeye 18.5 milyon TL’lik bir destek sağladıklarını belirten Ayan hedeflerinin 3 yıl içinde 150 milyon TL ‘lik bir destek sağlamak olduğunu söyledi.

YENİ YARIŞMANIN KAYNAĞI 70 BİN TL
Ayan, 2012 yılı için ise kent konseylerinin etkinliklerini artıracak yeni ve çok sayıda proje yarışması üzerinde çalışıldığına vurgu yaparken “Beşeri Zenginliklerin Geliştirilmesi” proje yarışmasında başarılı olan başvuru sahiplerini tebrik etti ve projelerin bölgemize hayırlı uğurlu olmasını diledi. Ayan’ın konuşmasının ardından destek almaya hak kazanan kent konseylerinin genel sekreterlerine plaket takdim edildi. “Girişimcilik Potansiyelinin Geliştirilmesi” proje yarışmasının ardından “Beşeri Zenginliklerin Geliştirilmesi” proje yarışmasında başarılı bulunan proje listesinin de belirlenmesi ile 2011 yılı içerisinde, Kent Konseylerine proje destek miktarı adı altında aktarılan toplam kaynak 70.000 TL tutarına ulaştı.

Proje sahipleri ve kazanan projeler şöyle:

Bolu Kent Konseyi Kadın Meclisi (Evliliğe 1 Kala: sağlıklı Aile Huzurlu Toplum)

Bolu Kent Konseyi (Çocuklara Yönelik Kişiselleştirilmiş Trafik Eğitimi ve Trafik Eğitim Parkı Projesi)

Gölcük Kent Konseyi (Gölcükten Ne Getirdiniz?)

Mudurnu Kent Konseyi (Kentinin ve Kendinin Geleceği İçin El Ele)

Seben Kent Konseyi (Tükeneni Üretme Noktasında Kadının Eğitimi)

Yalova Kent Konseyi Gençlik Meclisi (Kentliyiz Biz)

Kocaeli Kent Konseyi Gençlik Meclisi (Dersimiz Avrupa Birliği)

Bolu Kent Konseyi Gençlik Meclisi (Gence Fırsat)

Sakarya Kent Konseyi (Marka Kent Sakarya Yolunda STK Eylem Planı’nın Oluşturulması)
Yedek projeler
Öte yandan Kocaeli Kent Konseyi (Kentim için kendim için beni fark edin) ve Gölcük Kent Konseyi Gençlik Meclisi (Bir Adım Atıyorum Güvenli Yaşıyorum) isimli projeler de yedek projeler arasında yer aldı.

22 Ağustos 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR