KOTO’da gergin meclis!

Kocaeli Ticaret Odası’nın (KOTO) nisan ayı meclis toplantısı dün gerçekleşti. Oda binasındaki Mehmet Çoşan’ın yönetim ve meclisten düşmesinin ardında...

Kocaeli Ticaret Odası’nın (KOTO) nisan ayı meclis toplantısı dün gerçekleşti. Oda binasındaki Mehmet Çoşan’ın yönetim ve meclisten düşmesinin ardından yerine yeni isimler alındı. Buna göre yeni meclis üyeliğine Atalay Endüstriyel firmasının sahibi İbrahim Atalay gelirken yönetim kuruluna ise İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Kocaeli Şube Başkanı Tolga Ok alındı. Toplantı sonrası Özel KOTO AOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri yaptıkları icatları koridorda oluşturulan stantlarda sergiledi.

 

“HERŞEYE MUHALEFET EDİLİYOR”

Meclis toplantısında konuşan KOTO Başkanı Murat Özdağ, “Yönetimimize giren Tolga Ok ve meclis üyemiz İbrahim Atalay’a başarılar diliyorum. Görevimizde 3 yılı geride bıraktık. Ne yaparsak yapalım bazı kişiler her icraatımıza muhalefet ediyor. Bu odayı ve tüm üyelerini her şeyden çok önemsiyorum. Buradaki herkes üzerine düşen görevi yerine getirerek çalışmalarını yapıyor” dedi.

 

“KİŞİLİKSİZLER BOŞ KONUŞUYOR!”

İcraatlarını mahkeme kapısında dolaşarak yapmadıklarını dile getiren Özdağ, “KOTO Teknik Koleji’ni kurduk. Burada 120 tane öğrencimiz var ve bu okulda hiçbir sorun bulunmuyor. Ancak yine bu birilerinin yanında olan insanlar asılsız iddialar ortaya atıyor. Bu kişiliksiz şahıslar gelsinler, meclisimizde ne yaptığımızı görsünler. Böyle güzide eğitim kurumumuzu boş laflarla kötüleyemezler. Bu kişiler akıllarını başına alsınlar ve nerede ne söylemeleri gerektiğini bilsinler” açıklamasında bulundu.

 

İZİN VERMEYECEĞİZ

Odanın kendi malları olmadığını da dile getiren Özdağ, “Ben 3 sene önce burada yönetim kurmayı başardım. Burada görev almak isteyenler, çalışabilirler. Odayı kullanmadan başarısını üyelerimize göstersin ve güven kazansın. Ancak odamızı kullanarak kendine rant sağlayacağına inanan kişiler varsa yanılıyorlar. Bu görüşteki insanlar her yerde var, her zaman olacak. Ama biz odamızda bunun gibi kişilere izin vermeyeceğiz” şeklinde konuştu.

 

ÇALIŞMALARI ANLATTI

Yapılan çalışmaları hakkında da bilgiler veren Özdağ, şöyle konuştu: “Üyelerimiz için 8 farklı ülkeye yurtdışı gezisi düzenledik. Odamızda farklı kurum ve kuruluşların yer almasını sağladık. Hizmet niteliği ve yeteneğini geliştirmek için çalışmalar yaptık. KOTO’yu üyeler ve halkımızla buluşturduk. Eğitime önem verdik, KOTO Akademi ile bunu gösterdik. Kentimize birçok fuar kazandırdık. Çok sayıda fuara ortak olduk. Biz bu meclise çalışma sözü verdik. İşte dedikodu yaratanlar bu yaptıklarımızdan rahatsız olduğu için bunu yapıyor” dedi.

 

ESKİ YÖNETİME TEŞEKKÜR

Kentin en büyük sorununun imar problemi olduğunu dile getiren Özdağ, “Bu konuda da çalışmalarımız sürüyor. Yakında sonuç alacağız. Türkiye çapında önemli çalışmalar yapan bizden önceki yönetime teşekkür ediyorum. Onların yaptıkları şeylerin üzerine yeni hizmetleri ekledik. Odamız bugün destek görüyor. Bunu birlikte başardık. Çamur atanlar ve kara çalmaya çalışanlar için bu konuşmaları yaptım” diye konuştu.

 

DEDİKODU YAPMAM

Daha sonra konuşan meclis üyesi Hasan Çiçek, Özdağ’ın ‘dedikodulara ve vızıltılara izin vermeyeceğiz’ sözlerine dikkat çekerek, “Ben hiçbir yerde dedikodu yapmam” dedi. Murat Özdağ, “Ben kimseyi ve meclis üyelerimizi hedef almadım. Siz cevap verme gereği duyuyorsanız, demek ki bir şey var demektir” şeklinde konuştu. Diğer üyeler koltuklardan seslerini yükselterek tepki verince kısa süreli bir gerginlik yaşandı. Serkan BORLAK

27 Nisan 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR