İzmek’te yılsonu heyecanı

Yaklaşık 8 aylık eğitimin sonunda kursları bitirenlere belgeleri verilirken, kursiyerler de el emeği göz nuru eserlerini sergiliyorlar. Yuvam Akarca’...

BÜYÜT

Yaklaşık 8 aylık eğitimin sonunda kursları bitirenlere belgeleri verilirken, kursiyerler de el emeği göz nuru eserlerini sergiliyorlar. Yuvam Akarca’daki Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde açılan giyim, ev tekstil, şiş ve tığ örücülüğü, ahşap boyama, el nakışı ve yağlıboya resim kursunu bitiren 218 bayana düzenlenen törenle belgeleri verildi. Belge dağıtım ve yıl sonu sergi açılışları için düzenlenen etkinliğe İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Halk Eğitim Müdürü Salih Aydın, Belediye Başkan Yardımcısı Güray Oruç, mahalle muhtarları, kursiyerler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

BAŞKAN DOĞAN’A TEŞEKÜR

Etkinlikte konuşan Halk Eğitim Müdürü Salih Aydın, İzmit Belediyesi ile ortaklaşa kurs açmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Başkan Doğan da konuşmasında “İZMEK kursları sayesinde binlerce kişi meslek sahibi oldu. Birçok kişi de kurslarda öğrendiklerini üretime dönüştürüp para kazanıyor. İzmit Belediyesi olarak kursiyerlerimize, ürünlerini satmak konusunda her türlü desteği veriyoruz. Onlar için satış stantları açtık. Buralarda el emeği göz nuru ürünlerini satabilirler” dedi.

 

İŞLERİ, HİZMETLERİ ENGELLEMEK

Doğan, yapılan hizmetlerle ilgili olarak da “Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren hiçbir ayrım yapmadan hizmet etme çabası içindeyiz. Akarca bölgesi de hizmet ettiğimiz yerlerin başında geliyor. Bu bölgeye kapalı bir pazar yeri yaptık. Pazarı yaparken de bölge sakinlerinin görüşünü almıştık. Kanunlara uygun olarak bir milyona yakın para harcanarak güzel bir kapalı pazar yaptık. Fakat ardından birileri çıkıp bunu engellemeye kalktı. Bu durumdan hem pazarcımız hem de vatandaşlarımız büyük bir mağduriyet yaşamıştır. Buna sebep olanların bu dünyada hesabı olmasa da öbür dünyada mutlaka hesabı olacaktır. Birilerinin işi gücü yapılan güzel hizmetleri engellemek.  Bu bölgeye yeni konutlar yaparken sağlık ocağı için yer ayırmamışlar. Milletvekili olduğum dönem Akarca’ya sağlık ocağı kazandırdık. Biz hiçbir zaman bu bölgeye hizmet getirmeme gibi bir düşünce içinde olmadık, olmamız da mümkün değil. Köprü altlarının güzelleştirilmesi, emekli evleri, sokak aydınlatmaları, kurslar, kamelyaları, parklar, çevre düzenlemeleri, fitnes salonlarını hep bu bölgede yaptık. Bir zamanlar belediye çalışanlarına maaş ödenemiyordu. Artık bunların hepsi geçmişte kaldı. Ben, İMF kapılarında dilenen bir ülke istemiyorum, çocuklarımız çok daha iyi şartlarda yetişsinler istiyoruz. Bunun için de gece gündüz çalışıyoruz. Ülkemizdeki istikrarı engellemek isteyenlere fırsat vermeyin” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından kursiyerlere belgeleri verilip sergilerin açılışı yapıldı.

26 Mayıs 2015 Kocaeli- Kültür-Sanat


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


YÜKLENİYOR