Açlık grevindeki öğrencilere müdahale

Sabri Yalım Parkı’nda açıklık grevi yapan Kocaeli Gençlik Derneği üyesi üniversite öğrencilerine önce zabıta sonra polis müdahale etti. 8 kişi gözaltı...

BÜYÜT

Sabri Yalım Parkı’nda açıklık grevi yapan Kocaeli Gençlik Derneği üyesi üniversite öğrencilerine önce zabıta sonra polis müdahale etti. 8 kişi gözaltına alındı.

Kocaeli Gençlik Derneği üyesi üniversite öğrencilerinin açlık grevine 2. gününde müdahale edildi. Parasız eğitim talebiyle Başbakan’ı protesto ettiği için tutuklanan arkadaşlarına sahip çıkmak üzere önceki gün Sabri Yalım Parkı’na çadır kurarak, açlık grevine başlayan Kocaeli Gençlik Derneği üyesi 4 üniversite öğrencisine önce zabıta sonra polis müdahale etti. Toplam 8 kişi gözaltına alındı.

GECE BOYUNCA SÜRDÜ
14 Mart 2010'da parasız eğitim için pankart açan ve bu yüzden 15 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan arkadaşlarına sahip çıkmak için çadır kuran öğrenciler önceki akşam halaylar çekerek, türküler söyleyerek açlık grevine başlamıştı. Gece boyunca Sabri Yalım Parkı’nda kurdukları çadırda nöbet tutan öğrenciler, çevreye zarar vermeden eylemlerini sürdürdü.

YERDE SÜRÜKLEDİLER
Dün öğle saatlerine kadar açlık grevine devam eden öğrencilere saat 13.00 sularında İzmit Belediyesi Zabıta ekipleri müdahale etti. 50 kadar zabıta görevlisi tarafından çadırlarından zorla çıkarılan öğrenciler, çadırlarını vermek istemeyince yerlerde sürüklendi. Zabıta ekiplerine direnen öğrencileri polis sakinleştirdi.ÇADIRA EL KONULDU
Kocaeli Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin müdahalesi sonucu çok fazla büyümeyen olayda Nebahat Aygır isimli üniversite öğrencisi gözaltına alındı. Çadırlarına el konulan üniversite öğrencileri İzmit Belediyesi’nin önüne yürüdü. Burada CHP’lilerin ve TKP’lilerin desteğiyle karşılaşan öğrenciler çadırlarını geri istedi.

SİYASİLER DEVREDE
TKP İl Yöneticisi Barbaros Tantan, CHP İl Yöneticisi Reyhan Akbaş ve CHP’nin önde gelen isimlerinden Dede lakaplı Hüseyin Çakar, İzmit Belediyesi Zabıta Müdürü Muhammet Ergin ile görüştü. Temsilcilerin Ergin’le görüşmesi sonucu çadırlar öğrencilere teslim edildi. Olay sonrasında çok sayıda vatandaş öğrencilere destek vermek için İzmit Belediyesi önünde toplandı.

TOPLAM 8 GÖZALTI
Öğrenciler İzmit Belediyesi önünden ayrılarak, Sabri Yalım Parkı’na giderek tekrar çadır kurdu. Saat 16.00 sıralarında öğrencilerin çadırına bu sefer da polis müdahale etti. 7 kişi gözaltına alındı. Çadır kaldırıldı.

21 Mart 2011 Kocaeli- AsayişYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

iPhone X, Türk Telekom mağazalarında mask
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında
Otel odasında ölü bulundu! mask
Otel odasında ölü bulundu!
2 polis tecavüzden tutuklandı! mask
2 polis tecavüzden tutuklandı!
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli mask
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti! mask
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR