Herekeliler’in sağlık sıkıntısı

Herekeliler, Aile Hekimliği Uygulaması kapsamında Hereke Semt Polikliniği’nin ikiye bölünmesinden, ilçede yeterli uzman doktor ve sağlık ekipmanı bulu...

BÜYÜT

Herekeliler, Aile Hekimliği Uygulaması kapsamında Hereke Semt Polikliniği’nin ikiye bölünmesinden, ilçede yeterli uzman doktor ve sağlık ekipmanı bulunmamasından şikayetçi.

Belde belediyelerinin kapatılmasının ardından Herekeli vatandaşların sıkıntıları bitmek bilmiyor. Herekeliler son zamanlarda sağlık konusunda sorunlar yaşıyor. 16 Kasım 2010 tarihi itibariyle geçilen Aile Hekimliği Uygulaması sonrası Hereke Semt Polikliniği ikiye bölündü. Bir bölüm normal hizmet verirken, diğer bölüm gündüzleri kapalı olup saat 17.00’den 22.00’ye kadar ve cumartesi ile pazar günleri nöbetçi doktorlarla hizmet veriyor.

Herekeli vatandaşlar, “Başiskele gibi 65 bin nüfuslu ilçedeki polikliniğe açılışta 12 uzman doktor getirilmesini takdirle karşılıyoruz. 25 bin nüfusu olan Hereke’deki semt polikliniği 2010 yılında 44 bin, 2009 yılında 69 bin ve 2008 yılında 57 bin hastaya hizmet verdi. Bunun yanında Gebze, Dilovası, Tavşancıl ve Kalburcu’dan gelen hastalar oluyor. Poliklinik neden gündüzleri kapalı ve nöbetçi pratisyen doktor var? Bu doktorlar nerede?” dediler.

BELEDİYE GİTTİ HEREKE BİTTİ
Hereke’nin geçmiş yıllarda sağlık konusunda çok daha iyi durumda olduğunu belirten vatandaşlar, 1958 yılında hizmete giren dispanserde 2007 yılına kadar baş hekim, diş doktoru, göz doktoru, kadın doğum uzmanı, çocuk hastalıkları doktoru, cerrah, dahiliyeci, cildiye doktoru ve kulak burun boğaz doktorunun bulunduğunu aktardılar.

Vatandaşlar, “Körfez’le birleştik ve toplam nüfus 125 bin oldu. Ayrıca yaklaşık 6 bin üniversite öğrencisi yaşıyor burada. Bunca insanın sağlık sorunu nasıl karşılanacak? Sadece Çamlıtepe Devlet Hastanesi var, 125 bin nüfuslu ilçeye bu hastane yeterli mi? Gün geçtikçe yetkililer bizi unutuyor ve Hereke’yi bitiriliyor. Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan nerede? Hani çalışınca oluyordu! ” dile konuştular. Vatandaşlar son olarak belediye varken Hereke’de toplam 4 tmbulansın olduğunu dile getirip, “Belediye gitti Hereke bitti” ifadesini kullandılar.

HANİ ÇALIŞINCA OLUYORDU!
Sağlık sorunlarının yanında belediye hizmetlerinden de şikayetçi olduklarını dile getiren Herekeliler, “Belediye varken sıkıntımız yok denecek kadar azdı, şimdi ise sorunlarımızla baş başa kaldık. Cenazemiz olduğunda belediye otobüs vermiyor. İlla belediyede çalışan adamın olması gerekiyor. Hani çalışınca oluyordu, 60 yıllık belediyeyi yok ettiler. Seçimlere 1 ay kala gelip buralarda nara atarlar” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

01 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR