Zekiye hanım köpeğinin hesabını soruyor

   Veteriner görevlilerinin bu konudaki duyarsızlıkları Zekiye Kayış’ı perişan etmiş “Hakkımı yargı yoluyla arayacağım” diyor. Zekiye Kayış bakımının...

 

 Veteriner görevlilerinin bu konudaki duyarsızlıkları Zekiye Kayış’ı perişan etmiş “Hakkımı yargı yoluyla arayacağım” diyor. Zekiye Kayış bakımının yapılması için köpeğini teslim ettiği Pasteur Veterinerlik’ten “Köpeğiniz kayboldu” şeklindeki cevap üzerine yıkılmış. 10 yaşındaki Terrier cinsi köpeğinin kaybolmasına çok üzüldüğünü söyleyen Zekiye Hanım “Bora ailemizin bir ferdi adeta evladımızdı. Evladımı kaybeden, üstelik duyarsız davranıp kaba cevaplar veren Pasteure Veterinerlik’ten şikayetçiyim. Avukatım aracılığı ile hukuk yoluyla kendilerinden hesap soracağım. Maddi manevi tazminat davası açacağım. Alacağım tazminatın tek kuruşuna da dokunmayıp hepsini hayvan barınaklarına bağışlayacağım” diyor.

“SANKİ EVLADIMI KAYBETTİM”

Zekiye Kayış babası Bekir Abus ve kızı Mihran ile birlikte gazetemizde geldiğinde üzüntüsü yüzünden okunuyordu. Köpeğinin arandığını açıklayan fotokopiler çektirmiş, çeşitli yerlere asmaya hazırlanıyordu. Zekiye Kayış, “Bora’yı bebekliğinden aldık. Bora bizim ailemizin bir ferdi. Kız kardeşimin genç yaşta vefat etmesinden sonra Bora ailemize girdi. Annem kızının acısını Bora sayesinde hafifletti. Elinden yedirerek büyüttü” diyor.

“DUYARSIZ DAVRANDILAR”

Zekiye Kayış “Köpeğimiz Bora’yı bakımının yapılması için Cuma günü Pasteure Veter”nerlik"e teslim ettik. Kendi araçlarıyla Yuvacık’taki evimizden gelip aldılar. Aynı gün saat 14.30’da getirip teslim edeceklerdi. Ancak söyledikleri saatin üzerinden uzun süre geçmesine rağmen gelmedi. Bunun üzerine ben aradığımda “Köpeğiniz kaçtı” şeklinde cevap aldım. Şok oldum, adeta beynimden vurulmuşa döndüm. Hemen Pasteure Veterinerlik’e koştum. Köpeğimin kaçmasını aklım almıyordu, çok telaşlıydım. Ben panik halindeyken karşımdaki insanlar gayet duyarsız ve vurdumduymaz bir vaziyetteydi. “Ne yapalım, kaçtı işte” gibi cevaplar vermeleri beni çileden çıkarttı” diyor.

“EŞİ DE YEMİYOR VE UYUMUYOR”

Zekiye Hanım akşam bir süre aradıktan sonra evine dönmüş, ertesi günü tekrar aramaya başlamış. Zekiye Kayış “Kaybolan köpeğim Bora’nın bir de eşi var. O da dün akşamdan beri ne bir şey yiyor, ne uyuyor” diyor. Kayış “Annem de perişan durumda. Bora sanki başına bir şey geleceğini hissetmiş gibi veterinerin arabasına bindirilirken anneme sarılıp binmek istememiş. Annem bunları anlatırken üzüntüsünden kahroluyor” diyor.

“İKİ GÜNDE 40 YAŞ YAŞLANDIM”

Zekiye Kayış’ı “Hayvanların hisleri kuvvetlidir, İzmit’ten Yuvacık’taki evinizi bulup gelebilir” diye teselli etmek istedim. Zekiye Hanım “İnşallah bulur gelir. Ama oğlum gelse bile ben bu veterinerden şikayetimden vazgeçmeyeceğim. Bora’yı 10 yıldır kızım Mihran ile birlikte büyüttüm. Şimdi ben de perişanım, annem de perişan, kızım da perişan, ailece perişanız. Ben iki günde sanki 40 yıl yaşlandım. Böyle duyarsız insanlardan veteriner olmaz. İnsan işini severek yapmalı. Eğer hayvanları sevmiyorsa başka iş yapsın, veterinerliği bıraksın” diyor ve ekliyor “Ailemin bir parçası olan, evladım yerine koyduğum Bora’mı görenler insaniyet namına 0532 722 19 16 nolu telefonumdan bana ulaşırlarsa çok mutlu olurum” diyor. 

26 Nisan 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR