NCITY AVM kaçak yapıdır

    Yaklaşık iki yıl önce NCITY Alışveriş Merkezinde çıkan yangından dolayı iş merkezi kullanılamaz hale gelmişti. Yaklaşık bir yıl süren tadilat çalı...

 

 

Yaklaşık iki yıl önce NCITY Alışveriş Merkezinde çıkan yangından dolayı iş merkezi kullanılamaz hale gelmişti. Yaklaşık bir yıl süren tadilat çalışmalarının ardından alışveriş merkezi tekrardan faaliyete başlamıştı. Yangınla ilgili olarak KOTON mağazası çalışanı Zehra Yılmaz'a dava açılmıştı. Davanın görülmesine 2. Sulh Ceza Mahkemesinde devam edildi. Duruşmada sanık olarak yargılanan Zehra Yılmaz’ın avukatları, “NCITY Sefa Sirmen döneminde yapılan AVM kaçak bir yapıdır” dedi.

NCITY KAÇAK TAMAMEN BİR YAPIDIR

Bu duruşmada sadece sanık Zehra Yılmaz’ın avukatları Merve Uçanok ile Uğur Dilbaz savunmalarını yaptı. Yangın hakkında teknik bilgilerin olduğu bir savunma yapan Merve Uçanok, “Tanık beyanları sadece tahmine dayalıdır bu yüzden hükme esas teşkil etmiyor. Bu yapı Belediye Başkanı Sefa Sirmen döneminde yapılmıştır. Ne yangın ruhsatı ne yapı ruhsatı bulunan bir yapıdır. Yani tamamen kaçak yapı statüsündedir. Bu konuda gerekli suç duyurusunu yaptık. Olayın hemen ardından bütün deliller ortadan kaldırılmıştı. Adli emanete bile alınmamıştır” dedi.

MAHKEMEYİ CAHİL YERİNE KOYUYORLAR

Merve Uçanok’tan sonra savunma yapan Uğur Dilbaz ise, davada delillerin baştan karartıldığını belirterek söz konusu yangına sebep olan radyatörün ortada olmadığını söyledi. Dilbaz, “Bu davada deliller biri ya da birileri tarafından karartıldı. Olayın çıkış noktasına ve başlangıç anına ait kesin ve net bir delil yoktur. Birileri mahkemeyi ve bizleri cahil yerine koymaya çalışıyor. Üç bilirkişi de farklı şeyler söylüyor” dedi.

AYIPTIR YAZIKTIR GÜNAHTIR

NCITY AVM’nin kaçak bir yapı olduğunu bu yapının projesinin olmadığını söyleyen Dilbaz, “Biz burada olmayan bir AVM içinde çıkan bir yangını tartışıyoruz. Olayın çıktığı tarihte bu bina yoktu. Bilirkişinin tahminlerine ve dosyadaki birkaç fotoğrafla bu dava çözülmez. Olay müvekkilimin üzerine yıkılmaya çalışılıyor. Yapmayın ayıptır yazıktır günahtır” dedi. Dilbaz müvekkilinin beraatini talep etti. Mahkeme heyeti duruşmayı karar vermek için 11.6.2014 tarihine erteledi.

09 Mayıs 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR