Lastik İş Sendikası bayramlaştı

Lastik İş Kocaeli Şubesi Razaman Bayramı’nın ikinci gününde sendika binası önünde üyeleriyle bayramlaştı. Bayramlaşma merasimine Sendika Başkanı Tezc...

Lastik İş Kocaeli Şubesi Razaman Bayramı’nın ikinci gününde sendika binası önünde üyeleriyle bayramlaştı. Bayramlaşma merasimine Sendika Başkanı Tezcan Ay, Şube İdari Sekreteri Ercan Yavuz, Mali Sekreter Yusuf Bayraktar, yönetimi kurulu üyeleri ve çok sayıda üye katılım sağladı.

 

ice22-068.jpg

 

TERÖRÜN HER TÜRLÜSÜNE LANET OLSUN

Bayramlaşma programı öncesi konuşma yapan Sendika Başkanı Tezcan Ay, “Lastik İş Sendikası Şube Yönetim Kurulu adına bayramınızı kutluyorum. Ülkemizin yer aldığı Ortadoğu coğrafyasında her gün yüzlerce insan ölmeye devam ediyor. Ülkemiz yakın çevresindeki bu olaylardan her açıdan etkileniyor. Bölgemizdeki sıcak gelişmeler Türkiye’de ekonomik, sosyal ve siyasal açıdan olumsuz gelişmelere yol açıyor. Gün geçmiyor ki terör ve teröristler tarafından yapılan kalleşçe eylemler neticesinde sivil, asker ve polislerimiz şehit oluyor. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar, ailelerine baş sağlığı diliyoruz. Her türlü terörü kınıyor ve lanetliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

KIDEM TAZMİNATI VURGUSU

Kıdem tazminatı hakkında konuşan Ay, “Ülkemizdeki ekonomik politikalar yalnızca çok kar etmeyi amaçlayarak oluşturulmaktadır. Ucuz ve güvencesiz çalışmamız için kanunlar çıkarılmaktadır. Bu çerçevede özel istihdam büroları kanunu çıkarılmıştır. Bizim için yapılan bu düzenlemelerin hiçbiri kabul edilebilir noktada değildir. Bildiğiniz gibi kazanılmış hak olan kıdem tazminatlarının fona devredilmesi için çalışma yapılmaktadır. Kıdem tazminatının fona devredilmesi işçilerin emeğinin yıpranma bedeli, işsizlik parası, emeklilik ikramiyesi gibi özelikleri işçilerin güvencesine olumlu katkı yapan bir hakkı zayıflatmanın, işlevsiz hale getirmenin ilk adımıdır” dedi.

 

KAZANILMIŞ HAKLARIMIZA HER TÜRLÜ SALDIRIYA KARŞI ÇIKACAĞIZ

Kazanılmış hakların ortadan kaldırılmasını engellemek için mücadele edeceklerini belirten Ay, “Başta Lastik İş Sendikası Genel Başkanımız Abdullah Karacan olmak üzere büyük mücadeleler ile elde ettiğimiz haklarımıza yönelen her türlü saldırıya karşı çıkmıştır ve çıkmaya da devam edecektir. Bildiğiniz gibi 3 yıl önce Sayın Genel Başkanımız Abdullah Karacan bir örgütlenme kampanyası başlattığımızı açıklamıştı. Bu kampanyanın katkısıyla bugün sendikamızı tarihi boyunca yaşadığı en üst noktalara taşımış bulunuyoruz. Gerek örgütlü olduğumuz işyeri sayısı gerekse sendikamızın üye sayısı 67 yıllık tarihinin en yüksek düzeyindeyiz. Bu başarı sendikamızın doğru liderliğinin bir sonucudur. Sözlerimi tamamlarken üyelerimizin ve tüm Kocaeli halkımızın, işçi sınıfının bayramını kutlarım” diye konuştu.

Ahmet HAZER

06 Temmuz 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR