Bahçeşehir Kolejinde Şiir dinletisi

Bahçeşehir Koleji şiir dinletisi düzenliyor. “Anadolu yum Ben” adını taşıyan şiir dinletisi 16 Mayıs Pazartesi günü okulun konferans salonunda gerçekl...

BÜYÜT

Bahçeşehir Koleji şiir dinletisi düzenliyor. “Anadolu yum Ben” adını taşıyan şiir dinletisi 16 Mayıs Pazartesi günü okulun konferans salonunda gerçekleştirilecek. Müzik dinletisinin de yapılacağı etkinliğin başlama saati ise 16.30 olarak belirlendi.

Mete Gür oğlunu askere uğurladı
Yıllardır Demokrat Partide aktif siyaset yapan ve Körfez ilçede geniş bir kesim tarafından tanınan Melek Gür oğlu Akın Gür’ü askere yolladı. Vatani görevini yerine getirmek için bir süredir hazırlık yapan Akın Gür, dün Körfez Tren İstasyonu’ndan vatani görevini yerine getirmek için Zonguldak Devrek’e gitmek üzere yola çıktı. Babası Mete Gür oğlu Akın’a hayırlı teskereler diledi. Bizde Akın kardeşimize hayırlı teskereler dileriz.

TKP 100 noktada halkla buluşuyor
Türkiye Komünist Partisi sokaklara iniyor. Boyun eğmeyen 500 bin kişi arıyoruz şiarıyla yola çıkan ve seçim çalışmalarında oyunu istemediği kişileri açıkça belirten, emekten ve işçiden yana tutumayla her zaman emek örgütlerinin sayıgısını alan Türkiye Komünist Partisi 100 noktada hakla buluşacak. TKP Genel Merkezi tarafından alınan kararla belirlenen 100 noktada arasında ilimiz de yer aldı. TKP’nin İzmit buluşması 14 Mayıs Cumartesi günü saat 17.00’da Oyun İstasyonu Kültür Merkezi’nde (Eski star sineması) organize edilecek.

KBT’den 18. kez çocuk festivali
Kocaeli Bölge Tiyatrosu (KBT) 17 yıldır aralıksız sürdürdüğü ‘çocuk oyuncular tiyatro festivali’nin 18.’sini organize edecek. KBT festivalle ilgili olarak detayları basın mensuplarına aktarmak için 13 Mayıs Cuma günü Kent Sofrası’nda bir basın toplantısı düzenleyecek. Saat 10.00’da organize edilecek olan basın toplantısında festivallin programı açıklanacak.

Kocaeli Barosu’ndan panel
Kocaeli Barosu, Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof Dr. Hakan Pekcantez’in katılımıyla “Yeni hukuk mahkemeleri kanunu” konuşu bir panel düzenliyor. 13 Mayıs Cuma günü 14.00 ile 16.30 saatleri arasında organize edilecek olan panel Kocaeli Üniversitesi Anıtpark Yerleşkesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

YENİ İŞ FİKİRLERİ BEKLENİYOR “
Doğu Marmara Bölgesi’nde yeni iş fikiriyle girişimcilik potansiyeli ve değerlerini ortaya çıkaracak en ekonomik, en işlevsel ve yeni çözüm önerilerinin destekleneceği “Yeni İş Fikirleri Proje Yarışması” başladı. Kocaeli Yalova, Kocaeli, Sakarya ve Düzce’de düzenlenecek olan yarışmada her ilde yeni iş fikiriyle kazanan girişimciye 125.000 TL’ye kadar ödül verilecek. Kazanan yarışmacı 25.000 TL para ödülüne, 97.000 TL’lik KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Desteği’ne, KSO’nun yayınlarında ücretsiz reklam hakkına ve KSO ve MARKA’nın eğitimlerinden ücretsiz yararlanma hakkına sahip olacak. Başvurular 29 Ağustos 2011 tarihinde son bulacak ve yarışmacılar kalkınma ajansının www.marka.org.tr adresinden ve www.kosano.org.tr internet sitesinden başvuru yapabilecek.

Karamürsel’de Elektrik kesintisi
SEDAŞ'tan yapılan açıklamaya göre yarın 07.30-07.30 saatleri arasında Karamürsel İlçesi, Ereğli Beldesi, Arif Hoca, Hüseyin Hoca ve Tepeköy Mahallelerinde, 07.30-08.30 saatleri arasında, Kayacık ve Hacı Mehmet Mahallelerinin bir kısmına enerji veremeyeceğini duyurdu. Ayrıca SEDAŞ, bakım çalışmaları sebebiyle 15 Mayıs Pazar günü 06.30 - 08.00 saatleri arasında Karamürsel İlçesi, Tabakhane, İsmail Ağa, Sarıkım ve Cami Atik Mahallelerinin bir kısmı ile 08.00-10.30 saatleri arasında Kayacık Mahallesinin bir kısmı, Oluklu, Dereköy, Hayriye, Karaahmetli, İhsaniye, Akçat, Yalakdere, Valideköprü, İnebeyli, Avcı, Sementler, Çamdibi, Fulacık ve Kızderbent Köyleri ne elektrik veremeyecek

Hoş geldin Ece Bebek
Hatice ve Okan Ancaza çiftinin güzeller güzeli Ece Bebekleri Konak Hastanesi’nde dünyaya geldi. Ece Bebek 3 kilo ağırlığında ve 50 cm boyunda.

Efe Bebek aramızda
Elif ve Güngör Alp çifti Efe’si Konak hastanesinde dünyaya geldi. Efe Alp Bebek 3 kilo 500 gr ağırlığında ve 51 cm boyunda ve oldukça sağlıklı

Çiftciler Günü yarın kutlanıyor
İzmit Ziraat Odası tarafından düzenlenen ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından desteklenen 14 Mayıs Çiftçiler günü kutlamaları bu yıl Çayırköy’de bulunan Hacıoğlu Mahallesi Gölkaypark arkasında yarın kutlanacak. Kutlamalarda yağlı güreş müsabakaları yapılacak. Folklor gösterileri ve tarımsal stantlar kurulacak. Yöresel ikramların yapılacağı etkinlikler saat 15.00’te başlayacak

Tarım ve insan konulu fotoğraf sergisi bugün
Tarım ve Köyişleri Bakanlığı ile Kocaeli Valiliği tarafından müşterek düzenlenen ve bu yıl ikincisi yapılacak olan “Tarım ve İnsan” konulu ulusal fotoğraf yarışması sergisi 13-15 Mayıs tarihleri arasında teşhir edilecek. NCTY Alışveriş Merkezi’nde ki sergi açılışının saati 17.00 olarak belirlendi.

DEKMAK’ın genel kurulu bugün
Kocaeli Afet Kurtarma Yardımlaşma Derneği, olağan genel kurulunu Derince’de bulunan dernek merkezinde bugün yapıyor. Kongrenin başlama saati ise 12.00 olarak belirlendi. Barış Eren’in başkanlığını yürüttüğü kongre söz konusu tarihte yeterli çoğunluğu sağlayamazsa kongre 20 Mayıs tarihine ertelenecek.

12 Mayıs 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR