Çakır: Güçlü ekonomi için istikrar şart

İlçede bulunan Kullar Otobüs ve Minibüs Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’ni de ziyaret eden Çakır, dernekler ve mahalle esnafını da gezdi. Karşılaştığ...

BÜYÜT

İlçede bulunan Kullar Otobüs ve Minibüs Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’ni de ziyaret eden Çakır, dernekler ve mahalle esnafını da gezdi. Karşılaştığı vatandaşlarla kısa sohbetler eden Çakır, Başiskelelilerden 7 Haziran seçimlerinde AKP’ye destek olmalarını istedi.

 

"GSYH YÜKSELDİ"

Ekonomik istikrarın önemine değinen AKP’li Çakır, “Ekonomik başarının sebebi azimli hükümetimizdir. Üretimi, ancak güçlü bir hükümet teşvik edebilir. Türkiye'deki yatırımcıya desteği ve istikrarı gören uluslararası sermayeler, ülkemizi yatırım zengini yaptılar. Bu şekilde Gayrı Safi Yurtiçi Hasıla, 800 milyar dolara çıktı. Bu zenginlikten bütün halkımız yararlandı” dedi.

 

“ARTIK IMF YOK”

AKP döneminde devletin borçlanma faizinin yüzde 63’ten tek haneli rakama geriletildiğinin altını çizen Çakır, şöyle konuştu: “Bugün televizyonlarda IMF’den bahsedilmiyorsa bu hükümetimiz sayesindedir. Ancak başarının asıl mimarı destekleri ile milletimizdir. Borcu bitirdik, Merkez Bankası’nın rezervini 120 milyar dolara çıkardık”

05 Mayıs 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR