İzmit heyeti Türk köyünde

Resmi ziyarette bulunan İzmit Belediyesi heyeti Yunanistan ile Bulgaristan sınırında kalan ve soydaşlarımızın yoğun şekilde yaşadıkları  Dobnitsa Köyü...

BÜYÜT

Resmi ziyarette bulunan İzmit Belediyesi heyeti Yunanistan ile Bulgaristan sınırında kalan ve soydaşlarımızın yoğun şekilde yaşadıkları  Dobnitsa Köyünü ziyaret ettiler. İzmit Heyeti Dobnitsa da soydaşlarımızın yoğun ilgisiyle karşılaştılar. Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan ve  belediye meclis üyelerinden oluşan İzmit Heyetini Dobnitsa da Hak ve Özgürlük Partisi temsilcisi Halila Adem Gormen Belediye Meclis üyesi Murat Adem karşıladı.
 
AKRABALARA SELAM VAR
Yapılan görüşmelerde Gormen Belediye Meclis Üyesi Murat Adem,Dobnitsa Türk Köyünün geçmişinin çok eskilere dayandığını belirterek” Bu köyde halen bin 800 soydaşımız yaşıyor. Buradaki Türklerin birçoğunun akrabaları İzmit Yenişehir Mahallesi’nde ikamet etmektedir. İzmit’teki akrabalarımıza sizlerin aracılığı ile selam göndermek istiyoruz” dedi.
 
HEPİMİZ KARDEŞİZ
İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’da Türk köyünde olmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek”  Sanki kendimizi İzmit’te hissediyoruz. Bizlere gösterilen  sıcak ve samimi ilgiye teşekkür ederiz. Burada yaşayanlar hepimizin kardeşi. Onların sevinci bizim sevincimiz, üzüntüleri bizim üzüntümüz. Bundan sonra ilişkilerimiz daha da sık olacak” şeklinde konuştu. Dobnitsa’daki soydaşlarımız da ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

19 Eylül 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR