Kutlu Doğum Haftası’nda 50 bin Kuran dağıtılacak

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleriyle ilgili açıklamada bulunan İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu, bu yıl 50 bin kuran dağıtımı yapılacağını açıkladı.Her yıl...

BÜYÜT

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleriyle ilgili açıklamada bulunan İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu, bu yıl 50 bin kuran dağıtımı yapılacağını açıkladı.

Her yıl 14 Nisan-20 Nisan tarihleri arasında kutlanan Kutlu Doğum Haftası nedeniyle İl Müftülük binasında “Kutlu Doğum Haftası İstişare Toplantısı” gerçekleştirildi. İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu’nun başkanlığını yaptığı toplantıda 2010 yılının değerlendirilmesi yapılarak, bu yıl gerçekleştirilmesi planlanan program hakkında bilgilendirmede bulunuldu.

BİR ÇATI ALTINDA
Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu, 2011 yılı Kutlu Doğum Haftası için ön toplantı yaparak kararlar almak için bir araya geldiklerini belirtti. Sönmezoğlu, “Kutlu Doğum Haftası etkinliklerini bir çatı altında toplamalıyız. Bu toplantımızın bir amacı da ortak bir çatı altında hareket etmeyi sağlamaktır” dedi.

HER İLÇEDE KONFERANS
Geçen yıl Kutlu Doğum Haftası kapsamında yapılan etkinliklerin hatırlatmasını yapan İl Müftü Yardımcısı Mehmet Çabuk “Geçen yıl, tüm camilerde Kutlu Doğum Haftası ile ilgili vaizler verildi, İzmit caddelerinde gül dağıtımı yapıldı, yerel yönetimler ve STK’lar ziyaret edildi, konferanslar verildi ve birçok etkinlik yapıldı” dedi. Bu yılki hedeflerin daha büyük olduğuna değinen Çabuk, “Her ilçede en az 1 konferans vereceğiz. Kuran-ı Kerim dağıtımı devam edecek. Cami ve Kuran Kursları çevrelerinde ikramlar yapılacak. Ayrıca, kan bağışı, ağaç dikimi ve tasavvuf müziği etkinliklerimiz de kapsamlı bir şekilde devam edecek” dedi.

50 BİN KURAN DAĞITILACAK
Sönmezoğlu, “Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla geçen yıl sadece şehir girişlerindeki billboardlara afişler asıldı. Bizler bu yıl şehrin her yerindeki billboardlar da yer almak istiyor ve bu önemli günü tüm vatandaşlarımıza duyurmak istiyoruz” dedi. Sönmezoğlu, bu yılki kitap dağıtımının 50 bin olarak amaçlandığını belirtti ve Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz ile Uludağ Üniversitesi’nden Prof. Dr. Hüseyin Algül’ün de Kocaeli’ ye gelerek konser vereceklerini açıkladı.

09 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR