Neden şampiyon olamadık?..

İŞTE O AÇIKLAMA... Sezon başında Kocaeli kentini temsil etmesi için Kocaelispor'un yok sayılarak yeni takım oluşumuna gidildi. Tüm kent halkı, bu...

BÜYÜT

İŞTE O AÇIKLAMA...

Sezon başında Kocaeli kentini temsil etmesi için Kocaelispor'un yok sayılarak yeni takım oluşumuna gidildi. Tüm kent halkı, bu duruma tepki göstererek, Kocaelispor'a daha büyük bir aşkla sarılıp; esnafı, öğrencisi, genci, yaşlısı amatör küme demeden örnek gösterilecek bir destek göstererek Kocaelispor'un yıllar sonra taraftarları sayesinde amatör kümede de olsa ulusal basında adından sıkça söz ettirdi. Sezon başında Kocaelisporluluğunu iyi bildiğimiz ancak hedefe oynayacak olan Kocaelispor için teknik adamlık tecrübesi olmayan Mahmut Aydın hocamızın göreve getirilmesi yanlıştı.

 

AHBAP ÇAVUŞ İLİŞKİLERİ…

İlk 2 haftada alınan kötü neticelerden sonra, geçmişte takımımızın büyük zarar gördüğü ahbap-çavuş ilişkilerinin bir örneği gösterilerek, yönetime yakın olduğu için Kayhan Çubuklu göreve getirildi. Kayhan Çubuklu yönetiminde kent halkı oynanan futboldan mutlu olamadı.

Kocaelispor'un ismine, şanına yakışır bir futbol oynayamadık. Sahada hocanın bir etkisini göremedik. Çoğu maçta son dakika golleri ile galip geldik. Ancak her defasında çeşitli platformlarda yoğun olarak bu işin böyle gitmeyeceği defalarca taraftarlarımızca dile getirildi.

Arnavutköy maçıyla birlikte düşüş başladı.

 

AĞABEY-KARDEŞ İLİŞKİSİ OLMALIYDI

Edirne maçında beraberlik almamızdan sonra Kayhan Çubuklu ile şampiyon olamayacağımızı, ligin son haftalarına girilirken taze bir kan gerektiğini, ağabey-kardeş ilişkisi ile takıma kazanma arzusu aşılayacak bir teknik direktörün göreve getirilmesini dile getirdik. Bizler Edirne maçından sonra Kocaelispor Kulüp Başkanı Bahri Yavuz'u arayarak, bu takımın Kayhan Çubuklu ile şampiyon olamayacağını, son 4 hafta kala bu takıma abilik yapabilecek olan bir isim olarak düşündüğümüz Engin Korukır hocamızın takımın başına getirilmesini, gerekirse parasını taraftarlar olarak karşılayacağımızı, zaten kendisinin de bu iş için para istemediğini, son haftalarda takıma abilik yapabileceğini ve göreve hazır olduğunu söyledik. Ancak Başkan Bahri Yavuz sezon başında Engin Korukır'ı istediklerini fakat tekliflerini kabul etmediğini, şuan için bunun etik olmayacağını, Kayhan Çubuklu'ya güvendiklerini söyledi ve talebimizi reddetti.

 

OPERASYON YAPILACAKTI, NE OLDU?..

Bunun üzerine biz de takımın şampiyon olamaması durumunda bunun tek sorumlusunun Kocaelispor yönetiminin olacağını belirttik. Neticede ahbap, eş-dost ilişkisi sonucunda 1 yıllık emeğimiz heba oldu. Başkan Bahri Yavuz ve yönetim kurulunun bu sene yaptığı güzel işler de oldu. Ancak bu sezon şampiyon olmamızı istemediklerini düşünüyoruz.

Zira bunu aldıkları kararlarla gösterdiler. Acaba Kocaelispor'un amatör kümede yaşamasını isteyen eski yöneticilerden oluşan bir grup mu var ? KEV konusunda da sezon başında başkana tesislerin satılmasını istemediğimizi, tesislerin Kocaelispor için yapıldığını söyledik.

Sezon içerisinde KEV tesisleri satılarak Sigorta ve SSK borçları ödenip, 3. şahısların da Kocaelispor kulübünden paralarını kurtarma operasyonu yapılacaktı. KEV Genel Kurulunda tesislerin satışı olduğu taktirde bu satıştan Kocaelispor'un %20 pay alacağı, KEV'in ise %80 gelir elde edileceği söylendi.  Ancak yönetim buna hiç bir şekilde sert tepki gösteremedi. Bu arada bu olayla ilgili olarak KEV, Kocaelispor üzerinden ne kadar avukatlık parası aldı.

Bunun da açıklanmasını talep ediyoruz.

 

MALİ GENEL KURULDA HAZIR OLACAĞIZ…

Tekirdağ maçında taraftarların yaşamış olduğu sıkıntıların sebebi de yönetim kurulumuzun ilk maçta yapmış olduğu davranışlardır. Bizler Kocaelispor yönetiminin sezon değerlendirmesinde kamuoyundan çıkıp özür dilemesini beklerken talihsiz açıklamalar yaptılar. Kulübün bu sezon ne kadar gelir elde edip bunları nasıl harcandığının açıklamasını bekliyoruz. Bu taraftarların en doğal hakkıdır. Mali Genel Kurul'da bizler de olacağız.  Taraftarlarımızdan bilet, kombine, ürün alarak kulübümüze yapmış oldukları katkıların nasıl kullanıldığının takibini yapmasını istiyoruz. Bizler Kocaelispor yönetim kurulundan güven tazelemek adına kongre kararı almasını beklerdik. Ancak kongre kararı almayacaklarını belirtti. Bizlerin Kocaelispor yönetiminden dileği kongre kararı almaları yönündedir. Aday olanlar adaylıklarını açıklar, dilerse kendileri tekrar aday olup daha güçlü bir yönetimle yollarına devam ederler.

30 Nisan 2015 Kocaeli- Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR