Kocaelispor benzinliği polemik konusu oldu

AKP Yerel Yönetimler 13. Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu, D-100’de duble yol yapıldıktan sonra kaldır...

BÜYÜT

AKP Yerel Yönetimler 13. Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu, D-100’de duble yol yapıldıktan sonra kaldırılan bir zamanlar Kocaelispor’un işlettiği benzinliği polemik konusu yaptı.

AKP Yerel Yönetimler 13. Danışma Meclisi Toplantısı dün Antikkapı Restoran'da gerçekleştirildi. Toplantıya Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, Milletvekili Sibel Gönül, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İl Başkanı Mahmut Civelek, İl Genel Meclisi Başkanı Ali Ayaz'ın yanı sıra ilçe belediye başkanları, il genel ve belediye meclis üyeleri milletvekili aday adayları, AKP teşkilatları ve partililer katıldı. Toplantıda söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, D-100’de duble yol yapıldıktan sonra kaldırılan 1995’li yıllarda Kocaelispor’un işlettiği benzinliği polemik konusu yaptı. Benzinliğin göründüğü D-100 fotoğrafını gösteren Karaosmanoğlu, “Bu fotoğraf CHP’nin hayata bakış açısının fotoğrafıdır” dedi.

CİVELEK: GÖREVİM HEDEF VERMEK
Açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Mahmut Civelek, Seçime 70 gün kaldı. Bu zamana kadar çok şeyler yaptık ve bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Sizler bizim vitrinimizsiniz. Halkımız bize sizlerin sayesinde not verecek. SKM'miz kuruldu. Önümüzde yüzyılın seçimi var. Bunun için bugüne kadar yaptığımız çalışmaların daha fazlasını 70 günde yapmalıyız. Burada hepimize çok iş düşüyor. Bugün itibari ile Kocaeli teşkilatı 154 bin üyeye ulaştık. Siz buradan alacağımız oyu düşünün. Benim görevim hedef vermektir ve ben bu hedefi verdim. Teşkilatlar da bu hedefe ulaşmak için çok çalışmalıdır. Milletvekili aday adaylarımıza gelince Ankara'dan haber bekliyor. Onlar için hep birlikte çalışacağız. 11 Nisan sonrasında listeye giremeyen arkadaşlar da çalışmalarda bizimle birlikte olacaklar” dedi.

KARAOSMANOĞLU: BÖYLE PEŞKEŞ ÇEKİYORUZ
Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Yapılan hizmetlerde hepimizin alın teri ve imzası var. Bu yüzden bu eserlerden hepimiz gurur ve heyecan duyalım. ‘İzmit'te bir şey yapılmıyor’ diyenlere yapılan hizmetlerin resmini çekip götürün. Neler yapılmış görsünler. Bir zamanlar D-100 karayolu üzerinde bulunan benzinliğin fotoğrafını gösteren Karaosmanoğlu, Bu fotoğraf CHP'nin hayata bakış açısının fotoğrafıdır. İlyas Bey ‘Buraya benzin istasyonu yapmayın’ dedi. Kimsenin hakkını yemeyin dedik. Ama onların bakış açısı budur. Bizimkisi ise hizmettir. Peşkeş çekiyor diyorlar ya, biz peşkeşi böyle çekiyoruz. Pırıl pırıl hizmetlerimizle çekiyoruz. Rüzgar esecek. Nerden eserse essin biz yolumuza devam edeceğiz” diye konuştu.

GÖNÜL: PROJE ÜRETENLERDENİZ
Milletvekili Sibel Gönül ise Çok çalıştık. Partimiz hizmet siyaseti üzerine kuruldu. Örnek kent olmaya devam ediyoruz. Kamuoyunda bilinen adıyla Torba Yasa’yla birlikte kamu borçları yeniden yapılandırdı be bu vatandaşlarımızın yanı sıra belediyelerimizi de memnun etmektedir. Bizim tek bir meselemiz var, gönül yapmak ve gönül almak. 8 yıldır bunun için uğraşıyoruz. Biz sandık görünce proje üretenlerden değiliz. Milleti aldatmayalım samimi ve dürüst olalım. Bu yüzden durmak yok yola devam” dedi.

ERGÜN: KAZANACAĞIZ
Bakan Ergün Ak Parti neden devamlı seçim kazanıyor diyorlar. İşin sırrını merak ediyorlar. İşin tek bir sırrı var. Hizmet etmek. Bizim bütün amacımız ve derdimiz bu. Bu yüzden inşallah Ak Parti üçüncü kez iktidar olacaktır. Kocaeli’de bu anlamda iyi ki Büyükşehir olmuş. İhtiyaçlar sınırsız, kaynaklarımız ise kıt. Bu yüzden önemli olan işleri öncelik veriyoruz. Arkadaşlarımız da bu konuda önemli başarılar elde ettiler. Bizim görevimiz ise bu hizmetleri duymayana duyurmak, görmeyene göstermektir. Bu hizmetlerin karşılığını daha önce sandıkta gördük. Bu sefer de göreceğiz. Hizmetlerimizi küçümseyenler de olacaktır. Onlara rağmen ilerlemeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.


AYAZ VEDA ETTİ
Toplantıda İl Genel Meclisi Üyeleri adına söz alan İl Genel Meclisi Başkanı Ali Ayaz, parti teşkilatına veda etti. Ayaz, İl Genel Meclisi Başkanı olarak son kez söz alıyorum. Bu onurlu görevi bana verdiler ve bende onurumla yaptım. Dün yaptığımız görevlendirme ile de bizim adayımız Fahim Kılıç olacaktır. Başkanlık dönemim boyunca sizlerin yüzünü yere eğdirecek bir hareketim olmadı. Kendisine başarılar diliyorum. Bundan sonra da bana verilecek olan görevlerin en iyisini yapacağıma söz veriyorum” dedi.

02 Nisan 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR