Kadın girişimcilere önemli tüyolar

Kocaeli’nde kadınlar tarafından yönetilen işletme sahipleri, İşletmenizi büyütmenin anahtarı: “İş- Hayat Dengesini ve Stresi Yönetmek için 3 Temel Ba...

Kocaeli’nde kadınlar tarafından yönetilen işletme sahipleri, İşletmenizi büyütmenin anahtarı: “İş- Hayat Dengesini ve Stresi Yönetmek için 3 Temel Başlık’’ konulu seminerde, stresten uzak bir yaşam için zaman yönetiminin önemine ilişkin önemli ipuçları elde ettiler.

 

KADINLARDAN YOĞUN İLGİ

Avrupa Birliği (AB), Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Türkiye İş Kurumu tarafından finanse edilen “Kadın İşletmelerine Finansman ve Danışmanlık Desteği Programı” kapsamındaki seminerler devam ediyor. Bu programların altıncısı geçtiğimiz günlerde Kocaeli Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde 100’ü aşkın kadın girişimcinin katılımı ile gerçekleşti.

 

KADIN GİRİŞİMCİLER BULUŞTU

Seminerde, kadın girişimcilerin finansal ve yönetimsel yetkinlikleri ile sosyal becerilerinin geliştirilmesine yönelik danışmanlık ve finansman destekleri konularında bilgi verildi. Programa, bölgedeki kadın girişimci ve yöneticilerle yerel kurum temsilcileri katıldı. Ayrıca etkinliğin katılımcı bankaları Finansbank, Türkiye İş Bankası, TEB ve VakıfBank’ın yetkilileri kadın girişimcilerle bir araya geldi. TOBB Kocaeli Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Bahar Baykal’ın da kısa bir konuşma yaptığı seminerin ilk bölümünde, Varkon Elektroteknik Genel Müdür Yardımcısı Öznur Başaran lider kadınlara kendi hayat hikayesini anlattı.

 

PALABIYIK’TAN ÖNEMLİ TÜYOLAR

Seminerin ikinci bölümünde ise İnsan Kaynakları Danışmanı, Eğitmen ve Profesyonel Koç Özlem Palabıyık, ‘İşletmenizi büyütmenin anahtarı: “İş-Hayat Dengesini ve Stresi Yönetmek için 3 Temel Başlık’ konulu bir sunum gerçekleştirdi. Palabıyık sunumunda, çalışan kadının stresten uzak yaşaması için nelere ihtiyacı olduğuna değindi. Ayrıca iş ve hayat dengesini doğru kurgulayabilmek, daha az stres yaşamak için zamanın nasıl daha etkili yönetileceğine dair önemli ipuçları da verdi.

 

BANKALARLA GÖRÜŞÜLDÜ

Seminerde ayrıca kadın girişimci ve yöneticilere, işletmelerini analiz ederek farklı bir bakış açısıyla gözlemleyebilecekleri ‘İşletme Merceği’ hakkında da detaylı bilgi verildi. Katılımcılar, EBRD’nin küçük işletme destek hizmetlerine, sunulan finansal ürün ve hizmetlere de erişim fırsatı yakalayarak, katılımcı banka yetkilileri ile birebir görüşme imkânı buldular. Seminer boyunca katılımcı kadın girişimciler ve yöneticiler, birbirleriyle tanışarak ortak bir platformda iş ağı geliştirme şansı da yakaladılar.

29 Nisan 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR