Tramvay trafiği vatandaşları canından bezdirdi

Özellikle Yahya Kaptan Mahallesi ve Mehmet Ali Paşa Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar, iş yerleri burada olan kişiler yapılan bu çalışmanın zorlukları...

Özellikle Yahya Kaptan Mahallesi ve Mehmet Ali Paşa Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar, iş yerleri burada olan kişiler yapılan bu çalışmanın zorluklarını birinci derecede hissediyorlar.

Halkın yaşadığı tozu toprağı geçtik, en çok da ulaşım konusunda sıkıntı yaşanıyor. Bu sıkıntılardan birini yaşayan Kocaeli Ticaret Odası Meclis üyelerinden Murat Barış, sosyal medyadan yaptığı bir paylaşımında durum hakkında yetkililere sesini duyurmaya çalışmış.

İşte Barış’ın o sitem dolu mesajı:

“Bu akşam saat 19.10’da Emniyet'in oradan şehir içine Ankara Caddesi’ndeki evime gitmek için giriş yaptım. Evime giden üç yol da tramvay inşaatı için kapatılmış. Tramvay yüzünden her yer kapalı. Şehir içi kaynıyor, arabalar gitmiyor. Sokağa giriyorsun, sokak kapalı. Hadi geri dön. Ne bir işaret ne bir yönlendirme tabelası, hiç bir şey mevcut değil. Kısa keseyim evime varamadım, ama aracı yakında bir yere tam 1 saat 10 dakika sonra bırakabildim. Oradan eve yürüyerek geçtim. 1 kilometre alan kapatılmış, çalışma ise 50 metrede. Böyle aymazlık böyle iş bilmezlik olmaz. Bu insanlara, yani bizlere yazıktır, günahtır, ayıptır. Hayvan değiliz, insanız biz beyler. Ara sıra gelin sizde yaşayın bunu belki anlarsınız.

Bu vesile ile bu tramvay inşaatında emeği geçen, projeyi çizen, onaylayan, yapan, bize hayatı zehir eden tüm arkadaşlara saygılarımı sunuyorum. Ama kulak çınlatan cinsten, anladınız siz onu... Saygılarımla...”

26 Eylül 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

03

Selim - İhaleleri kendi adamlarına verirlerse olacağı bu.Hadi adamlar tam gaz yolunda onu anladık,ya özel arabası ile çarşı içindeki işyerine,camii'ye,sütçü beygiri gibi çarşı içinde gereksiz yere yakıt harcayıp hem israf yapan hem havayı kirleten hemde dünyanın en pahalı yakıtını kullanmamıza sebep olan ve trafiğin altını üstüne gereksizlere ne demeli ? Çok yakın bir zamanda paris gibi iklim zirvesi yaparız merak etmeyin.Dünyayı kirleten doğa katliamı yapan gereksizler;Doğa hepimizden intikamını alacak merak etmeyin !

Yanıtla . 0Beğen 26 Eylül 11:26
02

Mustafa - Kolay gelsin.

Evet gerçekten biz hayvan değiliz.Birilerinin iş bilmezliği,birilerinin umursamazlığı bu insanları etkiliyorsa burada durup düşünmek gerekiyor.

Kanımıza dokunuyor bazen , birileri biyeri kazıyor yapıyor 3 gün sonra başka birileri kazıp devam ediyor.

Ben çolumun çocuğumun rızkını kazanırken ödediğim vergiler ile dönüyor bu düzen ama eli olupta bu tezgahın içinde olan herkeze hakkımı helal etmiyorum.Zaten izmitte yol yok,olan yolun bir şeritinide tramvay yaptıkya helal olsun bize.

Tramvaya karşıyım sanılmasın,teknoloji ve gelecek günler hakkında takibi ve bilgisi olan bir şahıs olarak yazıyorum bunları.Allah mazlumun hastaların dertlilerin asgari ücretlilerin ve işçilerin yardımcısı olsun...

Yanıtla . 0Beğen 26 Eylül 11:26
01

Özgür - Bunu baştan beri söylüyoruz 7 km lik bir tramvay kimsenin işine yaramaz sırf raylı sistem yaptık diye böyle bir projeyiı kimse savunmasın.İzmit şehir merkezi zaten ufacık bir alan, tramvay bu alanı dahada daralttı.Daha durun tramvay çalışmaya başladığında yapılan yanlışın ne büyük olduğu daha iyi anlaşılacak.Bu tramvayı Körfez-Derince-İzmit arası yapsaydınız işte o zaman büyük bir iş başarmış olurdunuz.Yazık oldu o paraya...

Yanıtla . 0Beğen 26 Eylül 11:26
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR