Belde A.Ş. davasında itiraz reddedildi

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun ihaleye fesat karıştırmak suçundan yargılandığı ve beraat ettiği Belde A.Ş. davasında CHP grubun...

BÜYÜT

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun ihaleye fesat karıştırmak suçundan yargılandığı ve beraat ettiği Belde A.Ş. davasında CHP grubunun itirazları savcılık tarafından reddedildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun yargılandığı ve beraat ettiği Belde A.Ş. davasında itiraz reddedildi. Bilindiği gibi 2006 yılında Kocaeli merkez parklarının bakım ihalesini, ihaleye katılım yeterliliği bulunmayan Belde A.Ş’nin kazanması üzerine Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Başkanı Ali Haymanalı ihaleye fesat karıştırmak iddiasıyla İbrahim Karaosmanoğlu başta olmak üzere çok sayıda bürokrat ve şirket yöneticisi hakkında suç duyurusunda bulunulmuştu. Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen dava sonucunda sanıkların tümü beraat etmişti.

KARAOSMANOĞLU İFADE VERDİ
Ali Haymanalı ve beraberindekiler karara itiraz etmişti. Kararın hemen ardından dosya tekrar incelemeye alındı. İbrahim Karaosmanoğlu dün sabah saatlerinde Kocaeli Adliyesi’ne gidip Savcı Ahmet Kutlubay’a ifade verdi. Karaosmanoğlu, Kutlubay’a verdiği ifadede yine suçlamaları kabul etmeyerek, 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nin beraat kararını delil olarak gösterdi.

KOVUŞTURMAYA YER YOK
Savcı Ahmet Kutlubay, Karaosmanoğlu’nun ifadesinin ardından davanın tekrar görülmesine yer olmadığına karar verdi. Savcı Kutlubay, Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nin kararının yerinde olduğuna, 14.04.2011 tarihi ile kararın kesinleştiği, kamu ihale ve kurumuna gerekçeli kararın gönderilerek firmalar ve kişiler üzerine konulan ihale yasağının da kaldırıldığını gerekçe gösterdi. Karşı taraf 15. gün içinde davayı Sakarya İdari Mahkemesi’ne götürebilecek.

04 Temmuz 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR