Mahmut Mollarecep: TİS görüşmelerini izleyeceğiz

Görüşmeler ışığında 44 maddeden oluşan taleplerin takipçisi olacaklarını söyleyen Mollarecep, “Kamu çalışanına; 2016 yılı için yüzde 10+10+enflasyon...

BÜYÜT

Görüşmeler ışığında 44 maddeden oluşan taleplerin takipçisi olacaklarını söyleyen Mollarecep, “Kamu çalışanına; 2016 yılı için yüzde 10+10+enflasyon farkı ve 2017 yılı için yüzde 10+10+enflasyon farkı verilmelidir” dedi.

 

TALEPLERİNİ ANLATTI

Doğum sonrası aylıksız izin kullanan kadın memurların maaşları 2/1 iki bölü bir oranında ödenmesini talep eden Mollarecep, “Çocuk yardımı artırılmalıdır. Ayrıca ölüm yardımları da artırılmalıdır. Memur maaşını oluşturan bütün kalemler ile ek ödeme ve ek ders gibi tüm ödemelerin emekli keseneğine dâhil edilmelidir. Yılda iki kez memurlara bayram ikramiyesi ödenmelidir. Vergi dilimi yüzde 15’e sabitlenmeli, doğum yapan kadın memura doğumdan önce 2 ay, doğumdan sonra 6 ay olmak üzere toplamda 8 ay analık izni verilmelidir” diye konuştu.

 

“TÜM SORUNLAR ÇÖZÜLÜR”

Bir önceki toplu görüşmelerden memurların ve öğretmenlerin zararlı çıktığını, ancak aynı görüşmeleri yapan sendikadan bir milletvekili çıktığını hatırlatan Mollarecep, “Yetkili sendikanın çalışanın yanında olması, başka hesaplar yapmaması gerekir. Her öğretmenler gününde hükümet yetkililerinin öğretmenlik için kutsal meslek dediklerini görüyoruz. Şu anda öğretmenlerimizin en büyük sorunu özlük hakları gibi görünüyor. Ayrıca itibar sorunu da vardır. Öğretmenlerimizin itibar sorunu çözüldüğü anda ekonomik ve diğer problemler çözülecektir” açıklamasında bulundu.

03 Ağustos 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR