Wellborn Otel’den turizme ve istihdama 5 YILDIZLI katkı

Wellborn Luxury Hotel dün çalışanlarını tanıttı. Belli bir eğitim döneminden geçen kursiyerler diplomalarını aldı. Otel yönetimi kurs gören tüm kursiy...

BÜYÜT

Wellborn Luxury Hotel dün çalışanlarını tanıttı. Belli bir eğitim döneminden geçen kursiyerler diplomalarını aldı. Otel yönetimi kurs gören tüm kursiyerlere istihdam sağladı

Wellborn Luxury Hotel’de çalışacak olan, İŞ-KUR işbirliği ile gerçekleştirilen UMEM projesi dahilinde eğitimleri tamamlanan 27 personel dün törenle sertifikalarını aldı. Otelin genel müdürü Behiye Şalk’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen törene; Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Kocaeli İş – Kur Müdür Öztekin Kaşukci ve İzmit Ticaret Meslek Lisesi Müdürü Necdet Yaşa katıldı. Törende ilk konuşmayı gerçekleştiren otel sahibi, yatırımcı Haluk Ulusoy, şehrin en iyisine layık olduğunu söyledi.

PERSONELİN YÜZDE ALTMIŞI BAŞİSKELE’DEN
Törenden önce kısa bir konuşuma yapan Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, Haluk Ulusoy’a yatırımlarından dolayı teşekkür etti. Ayaz, “Bugün bu otel Başiskele için çok önemli bir projedir. Burada çalışan personelin yüzde altmışı Başiskele’den, bu bizi ayrıca mutlu ediyor” şeklinde konuştu. Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Haluk Ulusoy, kentimizin her zaman en güzel şeylere layık olduğunu kaydetti.

RESİM AÇILIŞ 31 ARALIK’TA
Ulusoy, “Şehrimiz her zaman daha fazlasını hak ediyor. Bizde İzmit’in daha iyilere layık olduğunu düşünerek bu oteli en kısa sürede bitirdik ve 31 Aralık 2012’de resmi açılışını yapacağız” dedi. İş-Kur’a da teşekkürlerini sunan Ulusoy, “UMEM projesi dahilinde bize çok yardımcı olan İş-Kur İl Müdürü Öztekin Kaşukci’ye teşekkür ediyorum” dedi.

İŞSİZLİK SORUNU ÇÖZÜLÜYOR
Haluk Ulusoy’un ardından konuşan KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, UMEM gibi projeler ile işsizlik sorununun önemli ölçülerde giderileceğini belirtti. Zeytinoğlu, “Öncelikle Haluk Ulusoy’a böyle bir yatırım yaptığı için teşekkür ediyorum. Ayrıca otel personeli alınırken UMEM projesine katkıda bulundukları için de teşekkür ediyorum. UMEM gibi projelerle kursiyerlere meslek edindirerek istihdam sorununu gidereceğiz” dedi. Otelin genel müdürü Behiye Şalk ise Wellborn Luxury Hotel’in önderliğinde Kocaeli’nin turizm kenti olacağını iddia etti.

İSTESE PARASINI BORSAYA YATIRIRDI
Törende son konuşmayı İş-Kur Müdürü Öztekin Kaşukçi gerçekleştirdi. Kaşukci, yatırımlarından dolayı öncelikle Haluk Ulusoy’a teşekkür etti. Otel personeline de tavsiyelerde bulunan Kaşukçi, “Öncelikle otel için Haluk Ulusoy’a teşekkür ediyorum. İstese parasını borsaya yatırır yine oradan para kazanırdı ama o, bu yöntemin yerine istihdam sağladı” dedi. Kaşukçi otel yönetiminin verdiği sözlerden fazlasını gerçekleştirdiğini söyleyerek, “Sözleşmemize göre otel yönetimi eğitim gören kursiyerlerin yarısını işe alacaktı. Ama yüzde yüzlük bir istihdam sağlayarak verilen sözlerinde üzerine çıktılar. Bu yüzden bir kez daha otel yönetimine teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verdi. Konuşmaların ardından kursiyerler diplomalarını aldı ve tören sonlandırıldı.

24 Aralık 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR