Hürriyet: Kılıçdaroğlu devlet adamı duruşu sergiledi

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, önceki gün Derince’ye bağlı İshakçılar Köyü’nde vatandaşlarla buluştu. Milletvekili Hürriyet’e, Derinc...

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, önceki gün Derince’ye bağlı İshakçılar Köyü’nde vatandaşlarla buluştu. Milletvekili Hürriyet’e, Derince İlçe Başkanı Nihat Değer ve partililer eşlik etti. İshakçılar’da bulunan esnafı ve kahveleri gezen Milletvekili Hürriyet, AKP ve CHP koalisyon süreci hakkında vatandaşlara bilgi verdi. Hürriyet’e ziyaretinde CHP Derince İlçe Başkanı Nihat Değer ve kalabalık bir partili grup eşlik etti.

 

KILIÇDAROĞLU DEVLET ADAMIDIR

İshakçılar Köyü’nde ziyaretlerde bulunan CHP Kocaeli Milletvekili Hürriyet, buradaki vatandaşlarla koalisyon sürecini de değerlendirdi. Hürriyet, seçimlerden sonra ülkeyi düşünerek hareket ettiklerini hatırlatarak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da görüşmeler çerçevesinde devlet adamı duruşu sergilediğini belirtti.

 

“ARTIK KARAR MİLLETİN”

Vatandaşlarla konuşan Hürriyet, “Koalisyon görüşmeleri maalesef fikir alışverişinden öteye gidemedi. AKP ülkenin huzursuz havasının dağılması ve kanlı günlerinin son bulması için koalisyon yapmak yerine erken seçim istiyor. Oysaki erken seçimle bir yere varılmayacak. Olan yine vatandaşlarımıza olacak. Türkiye’yi daha iyi bir geleceğe götürebilmek adında oy kaybetme riskimize rağmen masada kalmaya çalıştık. Emeklilerimiz, işçilerimiz, memurlarımız için elimiz taşın altından hiçbir zaman kalkmadı. Bundan sonra kararı vatandaşlarımız verecektir” açıklamasında bulundu.

 

“YUMRUKLARIN SIKILDIĞI BİR ÜLKE GELİŞEMEZ”

CHP’nin koalisyon ilkeleri ve Türkiye’nin beş temel sorununa da değinen CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, “Türkiye’de bu zamana kadar çözülemeyen beş sorun var ve bu sorunlar çözülmedikçe derinleşiyor. Dış politikamızda sürekli olarak güvenlik riskleri oluşmakta. Emeklilere bayramlarda ikramiye verilmesi, asgari ücretin bin 500 liraya yükselmesi, çiftçiye mazotun 1,5 lira olması gerekiyor. Büyük hedeflere ulaşmak için birinci sınıf demokrasiye ihtiyaç vardır. Çocuklarımızın ezberini değil, sosyal becerilerini geliştiren eğitim sistemine gereksinim duyuluyor. Ayrıca bütün bunlar huzurun olmadığı, tersine yumrukların sıkıldığı bir ülkede gelişemez” açıklamasında bulundu.

22 Ağustos 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR