Küçükkaya; Sirmen başımızı yere eğmedi

CHP İzmit İlçe Örgütü’nün Danışma Kurulu KYÖD Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşti. Danışma Kuruluna CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, CHP...

CHP İzmit İlçe Örgütü’nün Danışma Kurulu KYÖD Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşti. Danışma Kuruluna CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP İl Sekreteri Hüseyin Acurman, CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Erinç, İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Devrim Bal, yöneticiler ve partililer katıdı. Danışma Kurulu divan başkanlığının seçilmesi ve faaliyet raporunun okunmasının ardından başladı. Dilek ve temenni konuşmalarının ardından Danışma Kurulu basına kapalı olarak devam etti.

FAŞİZME KARŞI BİRLİK OLMALIYIZ

Kurulda ilk olarak konuşan İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Devrim Bal, “Bu dönemde gerek 7 Haziran, gerek 1 Kasım seçimlerinde partimiz seçim kampanyasını her platformda anlatmaya çalıştık. Bu önemli süreçlerden sonra yeni yönetimle karşınıza çıktık. Göreve geldikten sonra Mustafa Kemal, 23 Nisan ve 19 Mayıs yürüyüşleriyle bayrağımızı dalgılandırdık. Sizlerden ricamız büyükler olarak biz gençlere örnek olmanızdır. Gerek genelde olsun, gerek yerelde olsun partimize yönelik karalama operasyonu vardır. Bundan dolayı CHP üyeleri olarak daha çok birlik olmak faşizme karşı tek yumruk olmak zorundayız” ifadelerinde bulundu.

HERKES KENDİ SANDIĞININ ATATÜRK’Ü OLMALI

Daha sonra konuşan İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, “Şuan bir seçim sürecinde değiliz. Bu süreçte biz milli hassasiyetlerimizle ilgili bir reaksiyon göstermek istedik. 23 Nisan, 19 Mayıs yürüyüşleri, 1600 çocuğun tiyatro izlemesi bunlar maddi ve manevi çok büyük projelerdi. Bütün noktaları partinin dışında kalan özel yerleri kullanmaya çalıştık. Mahalle temsilciliği toplantılarında söylüyorum. Genel merkezin bize verdiği bir görev var. Sandık seçmen sorumluluğu diye bir görevdir bu. Herkes önce kendi sandığının komutanı, bekçisi, Atatürk’ü olması gerekmektedir” şeklinde konuştu.

2019’DA BİR ATATÜRK GELMEYECEK

Konuşmalarına devam eden Küçükkaya, “İstediğimiz kadar iyi örgüt olalım. Ne yaparsanız yapın. Eğer bir örgüt sandık esaslı sisteme inanmadığı sürece hiç birşeyin anlamı yok. İki tane seçim kampayasında CHP rozetini takan arkadaşlara onbinlerce seçmen listesi kağıdı çıkararak onlara sunduk. Biz bu sistemi oturtamadığımız sürece oy toplamakta sıkıntılar yaşarız. 2019’da bir Atatürk gelmeyecek. Bizim bizden başka dostumuz yok. Çember gittikçe daralıyor. Biz birlikte sistematik bir mücadele ederek kazanırız” dedi.

AKP’NİN TEK KORKUSU SOKAK

Milli bayramlarda partinin yaptığı etkinliğe katılımın yeterli olmadığını belirten Küçükkaya, “Milli bayramlarımızda gerçekleştirdiğimiz etklinliklere yoğun katılım sağlıyalım. Çünkü AKP’nin tek korktuğu şey sokak. Tüm STK’ların, toplum örgütlerinin bizi sevsede sevmese bu konularda bizi tek kale olarak görüyorlar. Bize destek oluyorlar. Çember gittikçte daralıyor. Bu daralan çemberde tek güvenebilceğimiz şey sizlersiniz” dedi.

SİRMEN SURATIMIZI YERE EĞMEDİ

Sefa Sirmen’in tutuklanması ile ilgili konuşan Küçükkaya, “Sefa Sirmen başkanımızın diğer davalarını bilmiyorum. Ama İzgaz davasında 12 Adet boru ve vananın direnç basıncı nedeniyle mahkum edildi. Bu dava ile ilgili 7 senede 6 katına satılan bir firmayla ilgili bizim suratımızı öne eğecek hiç bir şey yok. Sefa Sirmen bizim suratımızı öne eğmemiştir. Gün birlik günü. Biz bu davayla ilgili CHP’liler olarak alnımızı gere gere kamuyu zarara uğratmadığımızı belirtiyoruz. Eğer gerçekten kamu zarara uğratılsaydı, değil Sefa Sirmen babamın oğlu olsa ceza çekmesini isterdim. Sefa Sirmen’e itibarsızlaştırma çalışmaları yapılmaktadır. Aynı çalışmalar genel başkanımızı Kemal Kılıçdaroğlu’na önüne mermi bırakılarak yapılmaktadır” şeklinde konuştu.

SMS’LE AİDAT SİSTEMİ

CHP İzmit İlçe Başkanı son olarak SMS’le aidat sistemi projesini açıkladı. “Bugünden itibaren tüm partililerimiz “CHPIZMIT” yazıp “8071”e mesaj göndererek partimizi 10 TL’lik katkı sağlayacak. Bu mesaj atıldıktan sonra her 10 TL faturanızdan kesilerek partimize katkı olaracak sunalcaktır. Bu çalışma eğer başarılı olursa partimiz çok ciddi gelirler elde ederek imkansızlıkları ortadan kaldırmış olacağız” diye konuştu.

ELİMİZDEN BU GELDİ

Son olarak konuşan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Bazı arkadaşlarımız il binası konusunda eleştirilerde bulunuyor. Bu binanın 600 bin TL’si gelen merkezden geldi. Bende o arkadaşlara derim ki sen bu parti için kaç para harcadın ? Benim elimden bu geldi. Bu binayı aldım. Eğer rahatısz olan varsa benim görevimden sonra gelen kişi 2 milyon TL harcar ve daha iyi yerde bir bina alır. Gönül isterdiki 3 milyon TL paramız olsada Kocaeli Gazetesi’nin orada bir arsa alsaydık ama elimizden bu geldi” dedi. Ahmet HAZER

26 Haziran 2016 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

sabri - Yıl oılmuş 2016 halen Atatürk ten medet umuyorsunuz.Atatürk CHP nin tekelinde değildir.size oy vermeyen yüzde 76 lık bir kesim Atatürk ü sevmiyormu ,bırakın bu edebiyatları artık genel başkanınız bile sizin kadar bu edebiyatı yapmıyor.hizmetlerinizle gelin milletin karşısına ,

Yanıtla . 0Beğen 26 Haziran 15:54
01

İzmitli - YARGI SİYASALLAŞTI..SARAY DİKTATORYASININ YARGISI BU..YARGIDAKİLER DİKTATÖRÜN UŞAKLARI!..

Sayın Sefa SİRMEN ve ekibi;yokluklar içinde,belediyede kaynaklar kısıtlı iken,belediye gelirleri kanunla arttırılmamışken ve şimdiki gibi arkalarında iktidar hükümet yokken Türkiye'de ilk ve büyük projeleri yaptılar ve yapılmasınada vesile oldular.İzmit'te yapılan doğalgaz altyapı sistemi o dönem Ankara'da yoktu,otomasyonlu ve daha kaliteli doğalgaz altyapısı yapıldı.Evet yokluklar içinde bir belediye idi Sayın Süleymen DEMİREL'inde yardımları ile İzmit belediyesi,

İzmit Büyükşehir belediyesi yapıldı,iktidar muhalefet partisi belediyesi olduğu için Kocaeli Büyükşehir yapmıyordu buna rağmen SİRMEN ve ekibi Kocaeli'ye hizmet ediyorlardı..

Sefa SİRMEN'yargılandığı davalardan aklandı,hatta o dönem Rahşan affından bile faydalanmadılar yargılanmak istediler.. fakat saray diktatörü onu hapse attıramamıştı içinde yara yaptı bu ona,bu yara sağlığını bile bozdu diktatörün!..Belediyede para yok hükümet gelecek parayıda göndermiyor;

Sefa SİRMEN'kendi mal varlıklarını ve akrabalarının mal varlıklarının bankaya ipotek ettirerek kredi alıp kaynak finansman sağlayan bir insan başkan..

Mevcut iktidar AKP'ne yaptı,etti Sefa SİRMEN'adını karalayamadı,lekeleyemedi..Sefa SİRMEN'i Kocaeli halkının gönlünden silemedi..Büyükşehire gelir gelmez zaten hazır kurulu düzene geldiler tezgaha geldiler hiçbir emekleri yoktu zaten..Şimdi yapılan projeler bile Sefa SİRMEN ve ekibi tarafından hazırlanmış,projelendirilmiş projelerdir.

Sefa SİRMEN'Kocaeli'de yaşayan her insanına sahip çıkmış,iş aş vermiş bir insandır;mevcut Büyükşehir belediye başkanına bile yapılan projelerde iş vermiş kendisinin ve ailesinin,akrabalarının hayatlarını idame etmelerini sağlamış biridir..insan ayrımı,parti ayrımı,siyasi görüş ayrımı yapmamışlardır.

Sayın Sefa SİRMEN'in bu mahkümüyet kararı tamamen siyasal rekabetten dolayı mevcut AKP'iktidarı ve saray Diktatoryasının kararıdır!.. YARGI SİYASALLAŞTI..SARAY DİKTATORYASININ YARGISI BU..YARGIDAKİLER DİKTATÖRÜN UŞAKLARI!..

Yanıtla . 0Beğen 26 Haziran 15:54
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR