Kuşkan: MİA için endişelerimiz var

CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, MİA alanında deprem riski taşıyan yerler olduğunu açıklayan fotoğraflar gösterdiCHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, önceki gün...

BÜYÜTCHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, MİA alanında deprem riski taşıyan yerler olduğunu açıklayan fotoğraflar gösterdi

CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, önceki gün basın toplantısı düzenleyerek gündeme dair açıklamalarda bulundu. Toplantıda Büro Emekçileri Sendikası’nın (BES) ilettiği bir duyurudan bahseden Kuşkan, Adalet Bakanlığına bağlı olan Denetimli Serbestli Müdürlüğü temsilcisi Nesimi Öndeş’in Gezi Parkı olaylarına katıldığı gerekçesi tahminiyle Kandıra’ya gönderildiğini söyledi. Kuşkan bu durumun yanlış olduğunu ve açıklaması gerektiğini de ifade etti.

“ENDİŞELERİMİZ VAR”
Büyükşehir Belediyesi’nin eylül ayı meclisinde oy çokluğuyla kabul edilen MİA (Merkezi İş Alanı) projesiyle ilgili bilgi veren Kuşkan, “CHP olarak ‘bunlar yapılmamalı’ noktasında değiliz. Kentin yaşayanlarıyla paylaşılması düşüncesindeyiz” diyerek alanın deprem riski taşıdığını ifade etti. Elindeki risk alanlarının bulunduğu dosyaları göstererek konuya açıklık getiren ve 12 kata kadar yapılanma olacak alanların olduğunu söyleyen Kuşkan, ciddi sorunlar olacağını söyledi. Diğer endişelerinden de bahseden Yalçın Kuşkan, “Bu alan ‘sulak alan’ diye tabir ettiğimiz bir alandır. MİA doğal alanlar üzerindeki baskıyı arttıracak. Orada trafik yoğunluğu da ciddi bir sorundur” dedi.

YARGIYA TAŞINACAK
Alanın Bursa, Kocaeli, Sakarya, Ankara hattının kesiştiği alan olduğunu söyleyen Kuşkan, trafiğin o bölgeyi nasıl taşıyacağını sorarak, MİA alanının gözden geçirilmesi gerektiğini ifade etti. Kuşkani gereği yapılmadığı takdirde CHP’nin yasal girişimler için tavrı olacağını ve yargıya taşınacağını da belirtti. Geçtiğimiz günlerde Karamürsel’de partililerle buluşan TBMM CHP Grup Başkan Vekili Muharrem İnce’nin konuşmalarından ötürü açıklama yapma gereği duyan Yalçın Kuşkan, “DP gerçekten çok ciddi bir kurumdur. Onları üzecek bir tavrımız olamaz. Bizler gibi vatanını seven insanlardır. Ben de oradaydım konuşmayı ne anlamda yaptığını dinledim” dedi.
EĞİTİMLE KONUSU
“Önümüzdeki günlerde kente yönelik eğitimle ilgili paylaşacağım şeyler olacak” diyen Yalçın Kuşkan, “Kocaeli’de eğitimin başarısızlığı konuşulmasın diye hangi ilin kaçıncı sırada olduğunu yetkili kurumlar açıklamıyorlar. Bu gerçeklerden kaçmaktır” dedi.

19 Eylül 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR