Türk Eğitim-Sen’den Komsuoğlu’na ziyaret

Türk Eğitim-Sen Kocaeli Şube Başkanı Süleyman Pekin ve yönetimi, 2. kez rektörlüğe seçilen Sezer Komsuoğlu’na tebrik ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarett...

BÜYÜT

Türk Eğitim-Sen Kocaeli Şube Başkanı Süleyman Pekin ve yönetimi, 2. kez rektörlüğe seçilen Sezer Komsuoğlu’na tebrik ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette üniversitede sendikal örgütlülük konuşuldu.

Türk Eğitim-Sen Kocaeli Şube Başkanı Süleyman Pekin ve Şube Sekreteri Yaşar Şanlı, Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü’ne 2. kez seçilen Sezer Şener Komsuoğlu’nu ziyaret etti. Ziyarete Türk Eğitim-Sen KOÜ Baştemsilcisi Selçuk Aydeniz ile Rektörlük Temsilcisi Mehmet Çeliköz de katıldı. Pekin, Rektör Komsuoğlu’nu tebrik ederek yeni dönemde de başarılı çalışmalarının devamını diledi. Kocaeli Üniversitesi’nin meydana gelmesinde Komsuoğlu ailesinin çok önemli bir yeri olduğunu söyleyen Pekin, rahmetli Baki Komsuoğlu’nu da minnetle andı.

SENDİKAL ÖRGÜTLÜLÜK
Pekin ziyaretinde 60 bin öğrencisi, 5 bin personeli, il geneline yaygınlığı, bölgesel hizmet veren tıp fakültesi, akademik ve sosyoekonomik projeleriyle göz kamaştıran Kocaeli Üniversitesi’nin, Kocaelililer için haklı bir gurur ve onur kaynağı olduğunu ifade etti. Pekin, İstanbul ikametli akademisyen ve aydınların Kocaeli’ne daha fazla mesai ayırmalarını sağlamak için eğitim sendikalarının köprü görevi göreceğini, sendikal örgütlenme oranının yüzde 30’ların altında kalmasının Kocaeli Üniversitesi’ne yakışmadığını, bu meyanda sendika- üniversite işbirliğiyle ortak panel, konferans vb. eğitim çalışmalarının yapılması gerektiğini belirtti.

KENTİN EKONOMİSİNE KATKI
Ziyaretten çok memnun kalan Rektör Komsuoğlu ise eğitim sendikalarına kapılarının her zaman açık olduğunu söyleyerek, Kocaeli Üniversitesi’nin hedefleriyle ilgili bilgiler verdi. Üniversitenin gitgide daha da oturacağını ve eksiksiz olarak hizmet vereceğini söyleyen Komsuoğlu, 70 bin kişinin her gün kentin ekonomisine katma değer kattığını ifade etti. Türk Eğitim-Sen Kocaeli Şube Yönetimi’nin davetine de olumlu yaklaşan Komsuoğlu programının elverdiği koşullarda iade-i ziyarette bulunabileceğini söyledi. Konuşmaların ardından Pekin, Rektör Komsuoğlu’na çiçek ve sendikal faaliyetlerle ilgili kitap hediye etti.

20 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR