Türk Eğitim-Sen sözleşmelilere kadro istiyor

Türk Eğitim-Sen Kocaeli Şubesi, sözleşmelilere kadro ve 30 bin ek öğretmen alımı talebiyle 16 Nisan Cumartesi günü saat 18.00’de Sabri Yalım Parkı’nda...

BÜYÜT

Türk Eğitim-Sen Kocaeli Şubesi, sözleşmelilere kadro ve 30 bin ek öğretmen alımı talebiyle 16 Nisan Cumartesi günü saat 18.00’de Sabri Yalım Parkı’nda kitlesel bir basın açıklaması yapacak.

Kamu-Sen’e bağlı Türk Eğitim-Sen, 16 Nisan Cumartesi günü Ankara’da sözleşmelileri kadro talebiyle miting gerçekleştirecek. Türk Eğitim-Sen Kocaeli Şubesi de aynı gün ilimizde eş zamanlı olarak kitlesel bir basın açıklaması yapacak. Miting duyurusu ve amacıyla ilgili önceki gün şube binasında basın açıklaması yapıldı. Şube Başkanı Süleyman Pekin ve yönetim kurulu üyelerinin hazır bulunduğu basın açıklamasını Mevzuat Sekreteri Özkan Öztürk yaptı. Öztürk, eğitim kurumlarında sözleşmeli olarak görev yapan personelin kadrolaşmasını istediklerini dile getirerek, Ankara mitingiyle aynı gün saat 18.00’de Sabri Yalım Parkı’nda kitlesel basın açıklaması yapacaklarını açıkladı.

KİTLESEL BASIN AÇIKLAMASI
Öztürk şunları kaydetti “Bilindiği üzere mevcut iktidar kamuda iş güvencesi olmayan, sosyal ve özlük haklarından yoksun, kendisinin ve ailesinin geleceğinden endişeli, geleceği siyasi iktidarların söylemleri ile şekillenen bir çalışan grubunu oluşturmak istemektedir. Bu amaçla 657 sayılı yasanın 4/B ve 4/C kapsamında 4924 sayılı yasa dahilinde sözleşmeli personel istihdamını, her türlü haktan yoksun olarak, ısrarla yaygınlaştırmak için azami bir çaba göstermektedir. Devlet hizmetinde sözleşmeli olarak görev yapan kamu çalışanlarının haklarını korumak, bu haklı sesi kamuoyuna güçlü bir şekilde duyurmak amacıyla Genel Merkezimiz 19 ildeki Kamu-Sen temsilciliklerinin de desteğiyle 16 Nisan tarihinde Ankara Sıhhiye’deki Abdi İpekçi Parkı’nda “Ankara Mitingi” gerçekleştirecektir. Biz de aynı gün 18 00’de Sabri Yalım Parkı’nda kitlesel basın açıklaması ile konuyu tekrar kamuoyunun dikkatine sunacağız.”

BAKAN ÇUBUKÇU’YA ÇAĞRI
Öztürk, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu’nun ek öğretmen alımıyla ilgili verdiği sözün takipçisi olacaklarını söyleyerek, alımların seçim sonrasına bırakılmamasını istedi. Öztürk, “Türk Eğitim-Sen olarak 30 bin ek alım sözünün, sözleşmelilerin kadroya geçirileceği konusundaki verilen söz gibi fos çıkmamasını umuyoruz. Sayın Bakan’ın verdiği sözleri tutma becerisinin sıfır olduğunu düşündüğümüzde, endişemizde haklı olduğumuz görülecektir. Sayın Çubukçu’ya güvenmememize rağmen, 30 bin ek öğretmen alımı konusunda ısrarcıyız. 30 bin ek öğretmen alımı seçimlerden sonraya kalmamalı, en geç Haziran ayına kadar yapılmalıdır. Aksi takdirde KPSS’de hakkı yenen öğretmenlerin vebali Milli Eğitim Bakanlığı’nın üzerinde olacaktır” dedi.

13 Nisan 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR