Erdoğan’a hakaret davasında 11 avukatlı savunma

Geçtiğimiz aylarda Sabri Yalım Parkı’nda Birleşik Haziran Hareketi’nin düzenlendiği eyleme katılan ve ‘Hırsız Katil Erdoğan’ sloganı attığı iddia edi...

Geçtiğimiz aylarda Sabri Yalım Parkı’nda Birleşik Haziran Hareketi’nin düzenlendiği eyleme katılan ve ‘Hırsız Katil Erdoğan’ sloganı attığı iddia edilen içlerinde CHP’lilerin de olduğu 22 gence Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla açılan davanın görülmesine bugün başlandı. Aralarında CHP eski İl Başkanı Gökhan Orhan’ın da yer aldığı gençlerin ilk duruşması Kocaeli 9. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Dava nedeniyle CHP’liler adeta adliyeye akın etti.

 

ice11-037.jpg

 

AVUKATLAR ORDUSU

Sanıkları Deniz Demirdögen, Recep Dursun, Bahar Gültekin Candemir, Mehmet Nazım Gençtürk, Mehmet Akgün, Muhsin Emrah Toker, Tamer Ejderoğlu, Olcay Demir, Arzu Türkkal Enç, Veli Beyaztaş ve Hüseyin Acurman savundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatlığını ise AKP’li Halit Çokan yaptı.

 

TARAFSIZ BİLİRKİŞİ RAPORU TALEP EDİLDİ

Sanıklardan Ozan Yılmaz, “Suçlamaları kabul etmiyorum. Anayasal hakkım olan bir eyleme katıldım. Bu eylem sırasında böyle bir slogan atmadım. Atıldığınıa duymadım” dedi. Sanık avukatlarından Hüseyin Acurman ise, “Genç sanık arkadaşlarımızın görüntüsünün olduğu CD’nin tarafsız bir kişiye gönderilmesini yani görüntülerle ilgili bilirkişi raporu talep ediyoruz” ifadelerinde bulundu.

 

BELKİ BAŞKA ERDOĞAN

Sanıklardan Büşra Akgün ve Çağlar Akgün ise, “Anayasal hakkımızı kullanarak o yürüyüşe katıldık. Suçlamaları kabul etmiyoruz” dedi. Avukatlardan Mehmet Nazım Gençtürk ise “Sanıkların olayda bahsi geçen CD görüntülülerinin bilirkişi raporuyla incelenmesini talep ediyoruz. Eğer Katil Erdoğan Hırsız Erdoğan sloganları atıldıysa bunun neden Cumhurbaşkanı Erdoğan olarak algılanmasını başka bir Erdoğan olabilme ihtimali olduğunu belirtiyorum.

Ayrıca hakaret Recep Tayyip Erdoğan’a bile olsa onun Cumhurbaşkanı makamına olan bir hakaret değildir” şeklinde konuştu.

 

TAMAMEN BİR MİZAH

Davada son olarak konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatı Halit Çokan, “Sanıkların Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı işaret edip etmediği tamemen bir mizahtır. Kendileri aynı suçtan tutuklanan biri için orada olduklarını belirtmişlerdir. Sanık avukatlarının savunmayı aşar beyanlarını kabul etmiyoruz” dedi. Alınan beyanlardan sonra olay günü çekilen CD görüntülerinin bilirkişi tarafından incenlenmesi talebiyle dava 11 Ekim 2016 saat 09:50 tarihine ertelendi.  

 

Ahmet HAZER

09 Haziran 2016 Kocaeli- Asayiş


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

GÖRGÜ TANIĞI - CHP ve HDP lilerin avukatları aynı kişiler.Yani ;yok birbirimizden farkımız sadece adımız farklı diyorlar açıkca.

Yanıtla . 0Beğen 09 Haziran 12:42
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR