Küçükkaya: ‘İbrahim Bulut dut yemiş bülbül’

CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya haftalık basın açıklamasında bir çok konuya değindi. Küçükkaya, Erdoğan’ın, kimsenin içeriğini bilmediği...

CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya haftalık basın açıklamasında bir çok konuya değindi. Küçükkaya, Erdoğan’ın, kimsenin içeriğini bilmediği 151 projenin açılışı tam bir Türkiye komedisir” dedi.

Konuşmalarına Hakkari’de ki şehitlerimize rahmet dileyerek başlayan Küçükkkaya, “Ülkemiz böyle yönetilmeye devam ettiği sürece malesef ve korkarız ki bu haberleri almak şaşırtıcı olmayacak. Daha korkutucusu bu haberlerin kanıksanması olacak diye düşünüyorum” dedi. Cumhurbaşkanının ilimize yaptığı ziyaret ile ilgili konuşan Küçükkaya, “Elbet devletin parası ve milletin verdiği vergiyle öğrencisinden belediye çalışanlarının katılımları ile açılış gerçekleştirdi. Bu 151 projenin ne olduğunu o açılışa katılan hiç kimsenin bilmediği Türkiye komedisi bir etkinlik oldu” ifadelerinde bulundu.

 

HİÇBİR YERDE SİYASET YAPAMAZLAR

 

Gazetecilerin sorusu üzerine geçtiğimiz Pazar Ankara’da yapılan iki  kongreyle ilgili açıklamalarda bulunan Küçükkaya, “Ülkemizde çok ilginç olaylar gerçekleşiyor. Bu Pazar günü Ankara’da iki tane kurultay gerçekleştirilmesi gerekiyordu. Bir tanesi güle oynaya Atatürk posteri kapatılarak HÜDAPAR gibi Dünyanın hiç bir yerinde siyaset yapamayacak bir siyasi parti. Memleketin bu kadar etnik ve mezhepsel çeşmekeşe düştüğü bir ortamda Türkiye Cumhuriyeti’nin bakış açısının değişmesini iddia ederek bir kongre düzenlediler” şeklinde konuştu.

 

MHP’Lİ DELEGELERİ HİÇE SAYDILAR

 

Küçükkaya, “Kurucu felsefe ve kurucu değerlere saldırılarak gerçekleştirilen HÜDAPAR kongresine ses çıkarmayan Ankara’da ki devlet büyükleri MHP kongresinde ise demokratik hakkını kullanmaya çalışan delegelere TOMAlarla geçit vermediler. Gemerek mahkemesinin MHP üzerine sürekli siyasal karar vermesi kurultay üzerine talep edenler ve kurultayı gerçekleştirmek istemeyenler noktası özellikle adalet bakanlığının bu işle ilgili haksız ve hukuk müdahalesi ülkedeki demokrasi aşığı insanların bendinde derin izler ve yaralar bırakmaktadır. Dileriz bu kurultay talepleri ve istekleri muhalefet partisi MHP’nin Türk siyasetinde yeri ve konumu açısında demokrasi çerçevesinde gerçekleşmesini umut ediyoruz. Ankara Valiliği’nin bu kurultayı yaptırmıyoruz davranışı haklı ve makul değildir diye düşünüyorum” ifadelerinde bulundu.

 

DOĞAN, AİLE BÜYÜĞÜ DEĞİL

 

 Nevzat Doğan’ın ortaya çıkardığı düğünlerde konuşma polemiğiyle ilgili konuşan Küçükkaya, “Kent gündemini meşgul etmesi bile komik olan partililerimizn organize şekilde düğünlerde  konuşturulmaması durumunun Nevzat Doğan tarafından itiraf edilmesidir. Nevzat Doğan kentin belediye başkanı olabilir ama hiç bir ailenin aile büyüğü değildir. Eğer bir aile parti meclis üyemize veya CHP’de ki yönetim kadrolarında ki kişilere nikahı şahitliği onuru bahşediyorsa bu konuyla Nevzat Doğan’ın “konuşturmak istemiyorum siyaset yapılıyor” gibi yaklaşımını doğru bulmuyorum. Eğer bir aile siyasetçileri düğününe davet edip nikah şahidi yapıyorsa bu konulardan rahatsız olacağını sanmıyorum. Bizde bahis geçen düğünde bulunduk. Orada siyaset yapılmadı. 23 Nisan ve 19 mayıs bayramlarının önemi bahsedildi. Bu kavramlar Nevzat Doğan’a yabancı kavramlar olabilir ama partililerimizin değerlendirmelerinde daha nazik olmalarını davet ediyorum” şeklinde konuştu.

 

BULUT, TEK BİR KONUDA DUT YEMİŞ BÜLBÜL

 

Konuşmalarına son olarak İzmit Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Bulut’u hedef alarak devam eden Küçükkaya, “Bir muhterem var belediye başkan yardımcısı İbrahim Bulut, Haydar Akar ve ben kendisiyle muhattap olmam ama her konuda konuşur kendisi, fakat konuşmadığı bir konu var belediyeden hem maaş alıp hemde bulunduğu şirketten huzur hakkı aldığı konusunda dut yemiş bülbüle dönüyor. Kendisi  dut yemiş bülbül gibi kalsın çok şakarsa çok sayıda insan bunları onun önüne koyar” diye konuştu.

Haber: Ahmet HAZER

 

17 Mayıs 2016 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR