Bağce “ iktidar denizin sonuna geldi”

HAS Parti Kocaeli 1. Sıra Milletvekili Adayı Emre Bağce, iktidar partisinin iki dönemdir din ve mezhebi kullanarak kamu kaynaklarını tükettiğini belir...

BÜYÜT

HAS Parti Kocaeli 1. Sıra Milletvekili Adayı Emre Bağce, iktidar partisinin iki dönemdir din ve mezhebi kullanarak kamu kaynaklarını tükettiğini belirterek, “Denizin sonu geldi” dedi.

HAS Parti Kocaeli 1. Sıra Milletvekili Adayı Doç. Dr. Emre Bağce, İzmit İlçe Başkanı Sinan Üner, Teşkilat Başkanı Osman Yavuz, Üyelerden Sorumlu Başkan Bülent Sağlık ve Halkla İlişkiler Celalettin Doğru ile birlikte dün gazetemizi ziyaret etti. Ziyarette seçim çalışmaları hakkında bilgi veren Bağce, iktidar partisi AKP’yi eleştirdi. Bağce, “İktidar partisi yıllardır kamu kaynaklarını harcıyor. Belediyeler KO-MEK adı altında sanatçılara para saçıyor. Bizlerin vergilerinden oluşan kamu kaynakları iktidarın seçim çalışmalarına harcanıyor. Bunlar doğru değil. Halk şımaran iktidarı cezalandıracaktır” dedi.

POSTERİN ARKASINA BAKSINLAR
İktidar partisinin tek olmaya çalıştığını ancak vatandaşın gözünde kıymetini kaybettiğini belirten Bağce, “Seçim sürecinde inşaat halindeki binaların üzerlerine dev posterler ve afişlerini asıyorlar. Posterleri kaldırın ve bakın, posterlerin altından neler çıkacak görün. Posterlerin altından insanı olmayan yapılar ve yazılar çıkacaktır. İktidar partisi, halkın gözünde kıymetini kaybetti, vatandaş belediye ve başka yerde işe girmek için AKP’ye oy veriyor, iş başvuru formlarının altında üyelik formlarını da teslim ediyorlar. Siyasetçiler büyümek istiyorsa, hizmeti halkın ayağına götürmeli, fakat ortada çatışmacı bir siyaset var. İktidar, çatışmacı siyaset üzerinden hareket ediyor” diye konuştu.

KÜÇÜK HESAPLAR YAPMIYORUZ
Kaset skandalları hakkında yorum yapan Emre Bağce, “Siyaset yozlaştı ancak kişisel ahlaksızlıklar da hoş görülemez. Kamu kaynaklarının üzerinde yapılan ahlaksızlıklar da aynıdır. MHP bu konuda sınıfta kaldı. Biz siyaset tarzımızla, bütün partilerimizle birlikte hareket edilebilecek siyasal yapı oluşturmak istiyoruz. Biz HAS Parti olarak milletvekili sayısı gibi küçük hesaplar yapmıyoruz, biz daha uzun vadeli, büyük hesaplar yapıyoruz. Halkımızla bütünleşecek yapıları oluşturmaya çalışıyoruz ve artık bizi diğer partiler de kucaklıyor” dedi.

AKP İLKEL BAKIŞ AÇISINA SAHİP
Bağce konuşmasına şöyle devam etti “Seçim zamanı iş makineleri gelir, insanlara gösterilir, sanki yapacaklarmış gibi. Biz kamu kaynaklarını kamçı gibi kullanmalarına izin vermeyeceğiz. AKP bu konuda ilkel bir bakış açısına sahip. Biz halkı güçlendirmek istiyoruz, çünkü iktidar, rant peşindeyken yanlış, hoyratça karar veriyor. Artık kararları vatandaş versin. İktidar partisi bilbordlarda tarımda dünya devi olacağımızı söylüyor ancak gerçekler ortada. İki dönemdir her şeyi kullandılar, Alevi’yi, Sünni’yi, dini, ilkeleri, diyaneti kullandılar ve denizin sonuna geldiler. Bunu çok iyi görüyoruz. Vatandaş inşaat ve köprü istemiyor, vatandaş iş istiyor” dedi.

İKTİDARLA REKABET HALİNDEYİZ
Son olarak HAS Parti ile Saadet Partisi arasındaki seçim rekabetini yorumlayan Bağce, “Toplumun bir kısmını değil, tamamını hedefledik. Saadet Partisi ile rekabet ermiyoruz, bizim hedefimiz iktidar partisi. Bizim kapılarımız herkese açık, Saadet Partisi, CHP, MHP, DP ve diğer partilerden aramıza katılanlar oluyor. Hiç kimse bizi Saadet Partisi’nden kopmuş gibi görmesin. Biz sokakta bütün partilerle samimice sarılıp tokalaşıyoruz” şeklinde konuştu.

26 Mayıs 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR