Karaosmanoğlu: Çenesuyu’nu dünya tanıyacak

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, bünyesindeki yenileme çalışmaları, makine takviyesi ile modern üretime geçen ve kapasitesini artır...

BÜYÜT

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, bünyesindeki yenileme çalışmaları, makine takviyesi ile modern üretime geçen ve kapasitesini artıran Çenesuyu AŞ tesislerini ziyaret etti. Karaosmanoğlu’na ziyaretinde Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut da eşlik etti.

 

“BAŞARI ARTACAKTIR”

Çenesuyu tesislerinde inceleme yapan Başkan Karaosmanoğlu, şirketin ihracat konusunda önemli bir atak yapmasından dolayı memnuniyetini dile getirdi. Malta’ya ihracata başlayan ve yakın zamanda Çin’e de ciddi bir su satışı yapacak olan Çenesuyu’nun bu hamleleri, ilimizde de takdirle karşılanıyor. Başkan Karaosmanoğlu, “Kentimizin bir değeri dünyaya açılıyor. Bundan dolayı çok mutluyum. Başarı düzeyinin artacağına inanıyorum” dedi.

 

“SIRADA ÇİN VAR”

Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, Başkan Karaosmanoğlu’na tesislerin gediği son nokta hakkında bilgi verirken, kapasite artımının gerçekleşmesinin ardından pazar paylarında yaşanan artışın da önemli derecede olduğunu ifade etti. Bulut, Malta’ya gerçekleştirilen su satışından sonra Çin’in de yüksek miktarda su almak istediğini ifade etti.

 

400 KONTEYNIR SU

Bulut, şöyle konuştu: “Malta’ya gerçekleştirilen su satışından sonra Çin’den de yüksek miktarda su talebi geldi. Bu konudaki anlaşmalar önümüzdeki günlerde imzalanacak. Yapılacak bu protokole göre Çin’e 400 konteynır su satışı gerçekleştireceğiz”

06 Ağustos 2015 Kocaeli- Ekonomi


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR