Körfez Anadolu Lisesi’nde gün boyu seminer verildi

Körfez Atatürk Anadolu Lisesi tarafından bir dizi seminer gerçekleştirildi. Okulun konferans salonunda Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nden Eğitim...

Körfez Atatürk Anadolu Lisesi tarafından bir dizi seminer gerçekleştirildi. Okulun konferans salonunda Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nden Eğitim Yönetimi, Teftişi, Planlaması ve Ekonomisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Necati Cemaloğlu tarafından öğrencilere ‘Güdüleme’; öğretmenlere ‘Lider Öğretmen’ ve velilere de ‘Etkili Anne Baba Davranışı’ konulu seminerler verildi.

 

GÜÇLÜ MOTİVASYONUN ÖNEMİNE DEĞİNDİ

‘Güdülenme’ temalı seminer oturumunda insanların hedeflerine nasıl ulaştığı anlatıldı. Güçlü bir motivasyonun önemine dikkat çeken Necati Cemaloğlu, öğrencilerin kendi kişilik yapıları ile yüzleşerek yapmak istediklerine ne tür yöntemlerle ulaşabileceklerine örnekler verdi. Öğrenci semineri iki oturum halinde 300 öğrencinin katılımı ile gerçekleşti.

 

“TEMEL ROL ÖĞRETMENLERDE”

‘Lider Öğretmen’ temalı seminere Atatürk Anadolu Lisesi öğretmenlerinin yanı sıra çevre okullardan gelen öğretmenler de katıldı. Pror. Dr. Cemaloğlu, eğitimin amaçlarını gerçekleştirmede temel rolü öğretmenlerin üstlendiği vurguladı. Cemaloğlu, “Değişen toplumda öğretmene düşen görev; etkili bir eğitim-öğretim gerçekleştirebilmek için sınıf içinde lider öğretmen olmaktır” dedi.

 

İLETİŞİM KURMA YÖNTEMLERİ ELE ALINDI

Son olarak gerçekleştirilen ‘Etkili Anne Baba Eğitimi’ temalı seminere veliler geniş katılım gösterdi. Eğitimde ebeveynlerin çocukları ile etkili iletişim kurma yöntemleri örneklerle anlatıldı. Toplumsal değerlerin kazandırıldığı en önemli yerin aile okulu olduğu vurgulandı. Anne babaların günlük yaşantılarındaki davranışlarının değerler eğitimindeki yeri çeşitli yaşantı kesitleri ortaya konularak somutlaştırıldı.

25 Nisan 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR