Gereksiz avcılar, doğal hayatın en büyük düşmanı

Burada çevreciler büyük çapta bir eylem yapmaya başlamışlardı. Bu eylemlerin temelinde çevrenin ve doğal hayatın bu işten zarar göreceği ile ilgiliyd...

Burada çevreciler büyük çapta bir eylem yapmaya başlamışlardı. Bu eylemlerin temelinde çevrenin ve doğal hayatın bu işten zarar göreceği ile ilgiliydi.

Fakat Körfez halkımın takıldıkları bir nokta var aslında. O da doğal hayatın bertaraf olması için illa çöp fabrikası kurmaya gerek yok.

Binali Aslan’ı Körfezliler tanır. İyi bir sporcudur. Atlettir.

Körfez Belediyesi’nde çalışırken emekliye ayrılmıştır. Emekli oldu, ancak yine yanlandım diye spordan uzaklaşmadı. Yine çıkar dağ bayır koşar. Fakat son turunda ilginç bir tablo ile karşılaşmış ve bunu fotoğraflamış.

Bir çakal muhtemelen avcılar tarafından vurularak öldürülmüş. Cansız hayvanın görüntüsünü de sosyal medya üzerinden paylaşmış. Biz de en az Binali kadar bu olaya öfkelendik tabi. Kısacası şurası kesin ki, doğal hayatın İlimtepe’de yok olması için illa çöp fabrikasına gerek yokmuş, bazen bizim insanımız da bunu bitirmek için yeterliymiş.

Binali Aslan da bu duruma şöyle tepki göstermiş: “Bakın şu doğa hayvanı çakalı İlimtepe Erikli Köyü’nün arkasında buldum. Sabah antrenmanında buldum. Muhtemelen geçtiğimiz pazar avcı bozuntuları vurmuştur, saçma ile öldürülmüştür. İnsanlar bu hayvanlardan ne istiyorlar. Eline bir tüfek alan koşuyor, dağda ne bulduysa öldürüyor.”

17 Mart 2016 Kocaeli- Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR