Körfez Belediyesi, Mayıs ayı meclisini gerçekleştirildi

Körfez Belediye Meclis Salonunda yapılan toplantı açılış, yoklama ve saygı duruşu ile başladı. Gerçekleştirilen Toplantıda 14 gündem maddesi ele alın...

BÜYÜT

Körfez Belediye Meclis Salonunda yapılan toplantı açılış, yoklama ve saygı duruşu ile başladı. Gerçekleştirilen Toplantıda 14 gündem maddesi ele alındı.

 

KÖRFEZ’DE YENİ PROJELER HAYATA GEÇİRİLECEK

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’ın bir yıl boyunca gerçekleştirilen çalışmaların değerlendirmesi yaptığı toplantıda yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte Körfez’in şantiye alanına döndüğünü belirtti. Belediye Başkanı İsmail Baran, “Havaların ısınmasıyla birlikte kentte çeşitli çalışmalar başlattık. Asfalt çalışmalarımız ilçemizin dört bir yanında gece gündüz devam ediyor. Halkımızın talepleri doğrultusunda Cahit Zarifoğlu caddemizde ummalı bir çalışmanın sonucunda vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Aynı şekilde program dâhilinde dört bir koldan ilçemizde çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

 

KÖRFEZ’DE TAMAMLANAN PROJELER AÇILIYOR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile tamamlanan Hereke Şirinyalı Sahil 1. Etap çalışmaları 09 Mayıs 2015 Cumartesi günü Saat. 15.00 ‘da düzenlenen tanıtım programıyla halka açılıyor. Hereke Şirinyalı sahilinin hayata geçirilen düzenlemeyle sahili, seyir terasları, piknik ve yürüyüş alanları, plajı, bisiklet ve yürüyüş yolları ile vatandaşların stres atabilecekleri, dinlenebilecekleri bir yer olma özelliği taşıyor. DP World Dostluk Parkı mesire alanı çalışmaları tüm hızıyla sürerken Körfezlilerin aileleriyle birlikte rahat nefes alabileceği ve farklı aktiviteleri içerisinde barındıran parkın açılışı da 10 Mayıs 2015 Pazar günü Saat. 17.30’da düzenlenen programla hizmete girecek.

 

VEFA ÖRNEĞİ GÖSTERİLDİ

Gündemin bir diğer maddesi olan Âşıklar Parkına geçtiğimiz aylarda vefat eden Hacı Osman Mahallesi Muhtarı Veli Kaygın’ın ismi verilmesi meclis üyelerince oy birliği ile kabul edildi. Belediye Başkanı İsmail Baran, “Vefat eden Veli Kaygın muhtarımıza Allah’tan rahmet dilerken adının ikamet ettiği mahallede yaşatılması adına önemli bir kararı birlikte aldık. Hacı Osman Mahallesinde güzel hizmetler gerçekleştirerek görev başında vefat eden Veli Kaygın kardeşimize vefa göstermek istedik” dedi. Diğer bir gündem maddesi olan, Hacı Osman Mahallesi Karabekir Sokakta yol büyütme çalışmasının yapılması talebi ile ilgili İmar ve Şehircilik Komisyonu Raporu okunup meclis üyelerince oy birliğiyle kabul edildi. 2014 Mali Yılına ait Körfez Belediyesi Bütçe Kesin Hesabının görüşülmesi, 11 Mayıs 2015 Saat. 15.00’de ek gündem maddesi olarak görüşülmesi oy birliğiyle kabul edildi. Bir sonraki meclis tarihi 11 Mayıs 2015 saat 15.00 olarak belirlendi.

06 Mayıs 2015 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR