Haymanalı: Hukuksuz imar düzenlemesine izin vermeyiz

  Büyükşehir Belediyesi CHP Meclis Üyesi Ali Haymanalı imar düzenlemeleri hakkındaki yaptığı yazılı basın açıklamasında şu ifadeleri dile getirdi: “Bi...

BÜYÜT

 

Büyükşehir Belediyesi CHP Meclis Üyesi Ali Haymanalı imar düzenlemeleri hakkındaki yaptığı yazılı basın açıklamasında şu ifadeleri dile getirdi:

“Bilindiği üzere, Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 16 Ocak 2014 tarihli oturumda bir takım tartışmalı görüşmeler yaşanmış ve bu tartışmalar kamuoyuna da yansımıştır. Burada yaşanan tartışmalara ilişkin halkımızı bilgilendirmek amacıyla önümüzdeki günlerde bir basın açıklaması yapacağız. Ancak belediye personellerine hukuka aykırı imar düzenlemeleri yapılması amacıyla baskı yapıldığı bilgisinin tarafımıza ulaşmış olması nedeniyle bu bilgilendirmeyi kamuoyuyla paylaşma zorunluluğu doğmuştur.

YARGIYA TAŞIYACAĞIZ

Başta İzmit olmak üzerek Kocaeli’nin tamamını ilgilendiren imar düzenlemelerinde partimiz tarafından kişilere özel imtiyaz tanıyan, ayrıcalık ve rant sağlayan, kamunun ve halkın menfaatlerini ihlal eden düzenlemelerden uzak durduk ve bu tür düzenlemelere karşı geldik. Kişilere özel ayrıcalıklar tanıyan başta MİA olmak üzere birçok usulsüz imar uygulamasını yargıya taşıdık. Her ne kadar bu tür düzenlemelerde siyasi iradenin etkisi doğrultusunda hareket edilmekteyse de, yasaya açıkça aykırı olan, halkın menfaatlerini kişilerin menfaatlerinin ardında bırakan düzenlemelere katkı sağlayan herkesle siyasi ve hukuki olarak hesaplaşacağımızı, bu tür usulsüz uygulamalara tevessül edenleri hiç çekinmeden yargıya taşıyacağımızı kamuoyunun dikkatine önemle sunarız. 

24 Ocak 2014 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

mert - mecliste yer almak için hızlandı büfeci

Yanıtla . 0Beğen 24 Ocak 17:11
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR