Erdoğan şiddetsiz gelsin

      Cumartesi günü  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ilimizde yapacağı miting öncesi sol partilerden TKP, ÖDP, HDP, BDP, EMEP ve Sol Cephe’den ortak...

 

 

 

Cumartesi günü  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ilimizde yapacağı miting öncesi sol partilerden TKP, ÖDP, HDP, BDP, EMEP ve Sol Cephe’den ortak açıklama geldi. KYÖD Sosyal Tesislerinde yapılan açıklamaya HDP Büyükşehir Belediye Eşbaşkan Adayı Nilay Etiler, BDP İl Başkanı Mehmet Alçınkaya, ÖDP İl Başkanı Osman Bahçecik, HDP İl Başkanı Mehmet Akgül, TKP İl Başkanı Çağlar Özkan, EMEP İl Başkanı Güner Kizir, Emek – Sen yöneticisi Hamzet Irmak ve Sol Cephe adına Ufuk Saka katıldı.

 

“DİKTATÖR GELİYOR”

Tayyip Erdoğan’ın Twitter’ı yasaklamaya kalkmasını eleştiren ve Nevruz’u kutlayan partilerin yaptığı açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Bu iktidar kendi dışındaki hiç kimseye siyasi çalışma yaptırmadı. Artık çeteleşmiş bir iktidar ile karşı karşıyayız. Miting düzenlediği şehirlerdeki siyasi partilerin il binalarına koçbaşlarıyla giren bir iktidardan söz ediyoruz. Yarın halkın diktatör ve hırsız dediği şahıs kentimize geliyor. Burada böyle şeyler olmasını bekliyoruz. Burada yapılacak böyle bir saldırının da altında kalacaklardır. Biz şimdiden gerekli önlemlerin alınmasını istiyoruz.”

 

“CEBERRUT ANLAYIŞI KINIYORUZ”

Şehrimizde yarın yapılacak olan iktidar partisi mitingde, Edirne’de yaşananlara benzer şeyler olmasını istemiyoruz. Türkiye böyle bir seçim kampanyasını hak etmemektedir. Bu ülkede birilerini ötekileştirerek siyaset yapıyorlar. ÖDP, HDP ve TKP’ye yapılan saldırışları şiddetle kınıyorum. Tayyip Erdoğan, Twitter hesabını kapattım dedi ve kapattı. Bu ceberrut anlayışı şiddetle kınıyoruz.”

21 Mart 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

SAFFET - DEMOKRASİLERDE YÖNETEN ÇOĞUNLUKTUR,SUSMAYI BİLMEYENİ SUSTURURLAR,DİKTATÖR OLSA HER HALDE KALEMİNİZİ KENDİNİZ KIRARDINIZ BİRAZ SAYGILI OLUN ÇOĞUNLUĞA BİZ SESSİZ EFENDİ ÇOĞUNLUĞUZ.

Yanıtla . 0Beğen 21 Mart 16:38
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR