Gebzeliler, Bu Meydanda Buluşacak

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, yapımı devam eden Gebze Kent Meydanı’nda incelemelerde bulundu. Başkan Karaosmanoğlu, Gebze...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, yapımı devam eden Gebze Kent Meydanı’nda incelemelerde bulundu. Başkan Karaosmanoğlu, Gebze Kent Meydanı projesinin tamamlanmasıyla kentin ve kent trafiğinin nefes alacağını söyledi, ‘’Bu meydan, Gebzelilerin buluşma alanı olacak’’ dedi.

GEBZE KENT MEYDANI
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Gebze’de gerçekleştirdiği en önemli yatırımlardan biri olan kent meydanı projesinde çalışmalar tüm hızıyla ilerliyor. Büyükşehir Belediyesi, Çoban Mustafa Paşa Külliyesi çevresinde oluşturulan bu meydanla, şehre ve şehir trafiğine nefes aldıracak. Külliyeyle birlikte bir bütünlük kazanan projede birbiriyle bağlantılı iki meydan yer alacak.

ATATÜRK HEYKELİ VE CUMHURİYET MEYDANI
Başkan Karaosmanoğlu ile Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, çalışmaların büyük ölçüde tamamlandığı, eskiden otopark olarak kullanılan Gölcüönü Meydanı’nda incelemelerde bulundu. Çoban Mustafa Paşa Külliyesi’ne bakan ve süs havuzu da bulunan meydanı dolaşan Başkan Karaosmanoğlu, Gölcüönü Meydanı’nın kuzey kısmındaki Abdullah Efendi mezarının önünde bulunan Cumhuriyet Meydanı’nı da inceledi. Atatürk’ün at üstündeki heykeliyle hareketlendirilen Cumhuriyet Meydanı’ndaki son zemin çalışmalarını inceleyen Başkan Karaosmanoğlu, meydandaki bitkilendirme ve çimlendirme çalışmalarıyla ilgili de bilgi aldı.

KENTLER MEYDANLARIYLA ANILIR
Kent meydanının Gebzelilerin buluşma noktası olacağına inandığını söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Gebze’yle bütünleşen, Gebze’ye yakışan, Gebze halkının beğeneceği çalışmalarımıza bir yenisini daha ekliyoruz. Kentler meydanlarıyla anılır. Gebze de, bu meydanla anılacak, bu meydan Gebze’nin ve Gebzelilerin nefes alacağı bir alan olacak’’ ifadesini kullandı. Öte yandan 16 dönümlük kent meydanının 14 dönümü sert zeminden, 2 dönümü ise yeşil alandan oluşuyor. Sert zeminlerde Bergama gri granitinin farklı tür ve ebatları ile Aksaray yaylak graniti ve Bazalt kullanılıyor. Alanda ayrıca doğal döşemeden farklı olarak renkli beton döşemeleri de yer alıyor. Meydanda biri dairesel ve fıskiyeli diğeri ise üçgen kaskatlı ve fıskiyeli olmak üzere 2 adet süs havuzu bulunuyor. Amfiler, merdivenler ve yürüyüş yolları meydanın diğer özelliklerini oluşturuyor.

14 Kasım 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR