Plajyolu su altında kaldı

İzmit’te sabah saatlerinde başlayan şiddetli yağmur sonucunda Plajyolu’nda bulunan Özlem Sitesi ve Zorlu Sitesi adeta sele teslim oldu. Yaklaşık 60 sa...

BÜYÜT

İzmit’te sabah saatlerinde başlayan şiddetli yağmur sonucunda Plajyolu’nda bulunan Özlem Sitesi ve Zorlu Sitesi adeta sele teslim oldu. Yaklaşık 60 santim su içinde kalan sitede oturanlar, hasarlarını İzmit Belediyesi’nden talep etmeye hazırlanıyorlar.

İzmit’in nezih yerleşim yerlerinden biri olan Plajyolu sular altında kaldı. Sabah saatlerinde başlayan şiddetli yağmur Özlem Sitesi ve Zorlu Sitesi’nde su baskınına neden oldu. Kanalizasyon suyu ile karıştıktan sonra sitelerin bahçesine ve alt katlara dolan su sonucunda site sakinleri zor anlar yaşadı. Site sakinleri maddi hasarı İzmit Belediyesi’nden talep edeceklerini vurguladı.

HER YAĞMURDA AYNI SIKINTI
Özlem Sitesi sakinlerinden Ümmühan Şerit, “2007’den beri ayda 3 kez gitmişimdir. Her yağmur yağdığında bu sıkıntıyı yaşıyoruz. Bu kaçıncı oldu Belediye’nin bize kastı nedir anlamıyorum ayda en az 2,3 kez belediyeye gidiyoruz. Şikayetimizi dile getiriyoruz. Başkan yardımcıları ile defalarca yüz yüze görüşmemize rağmen bizimle ilgilenilmiyor. Kömürlüklerimiz su içinde kalıyor. Haziran ayında sorunlarımız çözülecekti. Temmuz oldu hala faaliyet yok. Burayı her su bastığında belediye ekipleri geliyor su boşaltıyor ama sonraki yağmurda yine su basıyor. Biz hasarımızı belediyeden talep edecegiz” şeklinde konuştu.

BİNALAR HASAR GÖRDÜ
Zorlu Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Çolak, “Demiryolu hizasına bir inşaat firması tarafından toprak döküldü. Su eskiden oradan gidiyordu, şimdi o yol tıkandı. Otobanın güneyinde bulunan açık ağızlar kanala bağlanmadı. Buradan gelen su kanalizasyonları taşırıyor ve bütün su binalarımızın içine doluyor. Binalarımız sık sık dolan su yüzünden hasar gördü. Hasarın bedelini talep belediyeden talep edeceğiz” dedi. Özlem Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Rasim Alsancak, “Her yağmur yağdığında sitemizin içi kanalizasyonla birleşen suyla doluyor. Kömürlüklerimiz kullanılmaz hale geliyor. Hepimiz mikrop kapmaktan çekiniyoruz” dedi. Site sakinleri Erhan Erdal’ın sahip olduğu Plaj Market’in su ile dolduğunu ve Erdal’ın sinirlenerek dükkanı temizlemeden ve dışarıda kalan eşyaları kaldırmadan kapıyı kitleyip gittiğini söyledi. Dükkanı basan su sonucunda market sahibinin mallarının bir çoğunun kullanılamaz hale geldiğini belirttiler.

03 Ağustos 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR