Ceyhan'dan Gergerlioğlu açıklaması

AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan parti binasında basın açıklaması yaptı. Ceyhan “Şehitlerimize Allah’tan rahmet geride kalan ailelerine bağ sağlığı dil...

AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan parti binasında basın açıklaması yaptı. Ceyhan “Şehitlerimize Allah’tan rahmet geride kalan ailelerine bağ sağlığı diliyorum. Terörle mücadele sonuna kadar devam edecektir. Bundan önce bulduğu yerleri bulamıyorlar. Eylül ayında terör yuvasına çekilir, asker kışlasına gider bahar ile kalınan yerden devam edilirdi. Şimdi bu durum değişmiştir. Terör bombalarıyla iğrenç olaylarına devam ediyorlar. Ülkemizde terör bitecektir. Son çırpınışlarıdır. İçerdeki iş birlikçileri ve yurt dışından gelen destekleri ile ayakta durmaya çalışıyorlar. Ülkemizden tek çakıl taşı alamayacaklardır” dedi.

 

YENİ ADLİYE BİNASI

Partimize yönelik saldırılar devam ediyor diyen Ceyhan “Milleti püskürtme hem de millete korku salmak istenmektedir. Partimizi de durdurmaya yönelik saldırılardır. Ankara koordinasyon toplantısı yapıldığını hatırlatan İl Başkanı Ceyhan “Ankara Valisi Ercan Topaca başarılı çalışmalarına devam edecektir. Gölbaşı Özel Harekat Merkezi’ni ziyaret ettik. Tramvay konusunda gereke görüşmeler yapıldı. Bittiği zaman herkes görecektir. Biraz sabretmek önemlidir. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a Kocaeli Adliyesi hakkında gereken bilgiler verildi. Ziyaretlerimizde de kendisine bu konu iletildi. Bakanımız tarafından arazi sorunu çözülmesi sonrasında yeni adliye binasını yapılacağını açıkladı” açıklamasında bulundu.     

 

STK’LAR İLE BULUŞMALAR

Merhum Başbakanımız Necmettin Erbakan ve Merhum MHP Lideri Alparslan Türkeş üst geçitleri hizmete açıldı diyen Ceyhan “Cumartesi günleri ilçelerle bir araya geliyoruz. Şehir merkezi içerisinde bulunan STK’larla temasımız fazladır. Şimdi ilçelerde STK’larla bir araya gelmeye başlıyoruz. Cumartesi Buluşmalarında STK’larla bir araya geliyoruz. Bu sayede ilçelerde ki temaslarımız daha fazla olmaktadır. Soru cevap şeklinde programlar işlenmektedir” şeklinde konuştu.

 

DANIŞMA MECLİSİ YAPILACAKTIR

Çöp Fabrikası’nın yapılması konusunda süreç bitti diyen Ceyhan “Kısa sürede ihale sürecine başlanacaktır. Kent ile alakalı süreçte herkes bir araya gelmiştir. Kent için herkes enerji sarf etmiştir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. 15 Ekim’de genişletilmiş danışma meclisi yapılacaktır diyen Ceyhan “Bu seferki danışma meclisimiz tüm ilçe teşkilatının bir araya geleceği İnterteks Fuar alanında yapılacaktır. 3500 kişinin katılması bekleniyor. Saat 19.30’da yapılacaktır. Kurucu 50 kişilik ekip ile 17.30’da bir araya geleceğiz. KOTO sosyal tesislerinde yapılacak. Kandıra duble yol temeli törenle atılacak. Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan ve Milli Savunma Bakanı Fikri Işık katılacaktır. Cumartesi günü yapılacaktır. Bu sayede trafik akışında rahatlama olacaktır” dedi.

 

DEMİR’İN YAPTIĞI KAHRAMANLIĞIN ÖTESİNDE

Ankara’da il başkanları toplantısına katılacağız diyen İl Başkanı Ceyhan “86.99 puan ile yine birinci olduk. TPS’de puanlama sistemi değiştirildi. Puanlama sayesinde yeni format ortaya çıktı. İlçelerin de performansı önemlidir. Ömer Halis Demir Parkı’nın açılışına katılacağız. Kendisinin yaptığı kahramanlığın ötesindedir. Aşure gününü idrak ediyoruz. Yaşanan acılardan ders almalıyız. Bu sayede geleceğimiz için ders olur. 15 Temmuz hakkında rapor hazırlandı. Genel merkeze sunuldu” açıklamasında bulundu.

 

FANTEZİLERİNE UYMAK GİBİ

FETÖ operasyonları devam etmektedir diyen Ceyhan “Koordinatör Milletvekili ile birlikte çalışma yapıyoruz. Teşkilat bağlamında kişilerin fantezilerine uymak gibi bir derdimiz yoktur. 2013 yılından bu yana FETÖ ile mücadele ediyoruz. Yönetimlerimiz oluşurken çok dikkat edilmiştir. FETÖ terör örgütü derken kimse inanmadı. Şimdi AKP’de FETÖ’cü yok mu diye goygoy yapılmak istenmektedir. Parti içerisinde bizler çalışma yaparken, belediyelerde valilik tarafından yapılmaktadır. Durmuş değiliz, bu sinsi yapıyla mücadelemiz sonuna kadar devam edecektir. AKP’den çok diğer partilere sormaları daha doğru olacaktır. Kendi içlerinde ağabeyler vardır” şeklinde konuştu.

 

BİZ BÜYÜK BİR CAMİAYIZ

Erken seçime hazırlığımız yoktur diyen Ceyhan “Ancak yarın seçim olacakmış gibi hazır durumdayız. Her saat alanlardayız. Teşkilatlarımız dik ve diridir. 2017 yılında yeni anayasa yapılması zorunludur. Belki bu dönemde referandum olabilir. Bu sayıları üreten teşkilatlarımız değildir. Ülke genelinde FETÖ bağlantısı olan kişi tespit edildiği an genel merkez gerekeni yapıyor. Biz büyük bir camiayız. İçimizden çıkabilir, çıkacaksa da bu yapıyı suçlamazsınız. Kocaeli’den FETÖ’cü çıkarsa genel merkez gerekeni yapar biz sadece destek veririz. Mış muşlara bakılmasın. Benim hesap verdiğim yer genel merkezdir. Net bilgisi olan varsa bize bilgi versin” dedi.  

 

BEDELİNİ ÖDER

Mağduriyet psikolojisi edebiyatı yapılıyor diyen İl Başkanı Ceyhan “En fazla mağdur Türk milletidir. Hem psikolojik hemde ekonomik anlamda. Burada mağdur edebiyatı yapmasınlar. Mağdur olan dilekçesini verir. Burada 15 Temmuz darbe girişimi unutturulmak isteniyor. Bank Asya konusunda mağdur olanlar inceleniyor. Özel yazışma programı olanlar da kusura bakmasınlar bedeli öderler” şeklinde konuştu. 

 

GERGERLİOĞLU AÇIKLAMASI

İzmir Seka Devlet Hastanesi doktorlarından Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun paylaşımı hakkında doğru değil diyen Ceyhan “Kurum tarafından soruşturma başlatılmış. Hassas süreçte kimse acılarla oynamasın. Operasyonlar devam ediyor. Terör örgütünün yanında olan hiç kimse bizim yanımızda değil karşımızdadır. Herkes sosyal medyasına dikkat etsin. Anaların göz yaşı aynı renktedir. Ancak biri ülke savunması için şehit olurken diğer ülkemize karşı olandır. Bunu bakmak gerekiyor” açıklamasında bulundu.  

 

ARAT’IN İSTİFASI

Kartepe Belediye Başkan Yardımcısı Zafer Arat’ın istifası hakkında Ceyhan “Belediye Başkanlarının uyuşamadığı olabilir. Teknik bir sorun olduğundan kendi isteği ile istifa etmiştir. Değişik dedikodular çıkmaktadır. Bazı arkadaşların söylemleri Hoolwood senaryoları gibi durumlar oluşturulmasın. Söylenen dedikodulara bakmıyoruz. Zafer Arat partimizin bir mensubudur ve öyle kalacaktır” ifadelerini kullandı.  

 

GERKEN DESTEĞİ VERECEĞİZ

Kocaelispor konusunda KEV tesislerinde seçim oldu diyen Ceyhan “Ben Kocaelispor’un bu durumdan kurtulması yanındayım. KEV tesislerinin verilmesi gerekiyor. Borçların ödenmesi noktasında KEV tesislerinin devredilmesi noktasında elimden gelen desteği vereceğim. KEV’e para kazandırma derdinde değiliz. Kocaelispor’un borç yükünden kurtulması önemlidir. Para veremem bu noktada gücüm yok. İl başkanları toplantısında gündeme gelecektir. Bize düşen kamu borç yükünden kurtulmak adına gereken desteği veririm” dedi. Serkan BORLAK 

11 Ekim 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR