MHP'li Hüseyin Çıldır görevinden ayrıldı

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü parti binasında basın açıklamasında Kocaelispor, Gölcük İlçe başkanlığında yaşanan başkan değişikliği, kongre süreci, evsel...

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü parti binasında basın açıklamasında Kocaelispor, Gölcük İlçe başkanlığında yaşanan başkan değişikliği, kongre süreci, evsel çöp yakma tesisi ve başkanlık sistemine dair değerlendirme yaptı. Ünlü, Kocaelispor ile ilgili olarak, “Kocaelispor marka anlamında önemlidir. Kocaelispor küme düştüğünde bu kentin siyasetçileri de, bürokratları da de küme düşmüştür. Hepimiz küme düştük. Bu meblağların ödenmesi lazım. Önce elini taşın altına sokması gereken, valimiz ve milletvekilleridir” dedi.

 

“ADAY OLAMAYACAK”

Kongre süreci hakkında MHP İl Başkanı Aydın Ünlü “Tamamen kongre sürecine kitlendik. Bu hafta içinde ilçe başkanlarımızla bir araya gelerek kongre takvimimizi belirleyeceğiz. Kocaeli teşkilatları olarak her şeye hazır olmak zorundayız. Bugün MHP’ kongrelerinin çok adaylı geçeceğini sanmıyorum. Farklı hayallere kapılan hiçbir partili aday yapılmayacaktır. Biz kendi tüzüğümüzü ortaya koyarız” açıklamasında bulundu.

 

“GÖLCÜK’TE DEVİR TESLİM YAPILACAK”

MHP içindeki herkes ben adayım diyebilir ama MHP’nin kurumsal kimliğine zarar verenlerin aday olacaklarını düşünmüyorum diyen Ünlü “Gölcük’te ilçe başkanımız Hüseyin Çıldır değerli bir arkadaşımızdır ve değişimden yana olmuştur. MHP’nin kurumsal yapısına zarar vermemiştir. Bugünlerde de sağlık problemlerini sebep göstererek görevden kendi isteğiyle ayrıldı. Biz görevden almadık. Bu akşam Gölcük’te devir teslim yapılacak” ifadelerini kullandı.

 

“HEPİMİZ KÜME DÜŞTÜK”

Kocaelispor hakkında ise Ünlü, “Kocaelispor marka anlamında önemlidir. Kocaelispor küme düştüğünde bu kentin siyasetçileri de, bürokratları da de küme düşmüştür. Hepimiz küme düştük. Bu meblağların ödenmesi lazım. Önce elini taşın altına sokması gereken, valimiz ve milletvekilleridir. Bunun bir başlangıcı olması lazım. Devlet aklının devreye girerek sorunun çözülmesi lazım. Kocaelispor bizim takımımız. Biz üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Vekilimiz Saffet Sancaklı ile de yarın bu konuyu konuşacağız” dedi.

 

“BU TESİS KOCAELİ’YE ŞART”

Gökçeören köyüne yapılması planlanan evsel çöp yakma tesisi ile ilgili de yorumlarda bulunan Ünlü, “MHP bir dizi rapor hazırladı. Avrupa’ya giden ekip bir rapor hazırladı. Önümüzdeki günlerde yetkili arkadaşlar bir açıklama yapacak.  Bu tesis yapılacak.  Bu tesis Kocaeli’ye şart. Bu kentte yaşıyorsak bu problemlerle haşır neşir olmak zorundayız. Yerini bulmakta mevcut siyasi iktidarın görevidir” açıklamasında bulundu.

 

“SİSTEMİN İYİLEŞTİRİLMESİNİ İSTİYORUZ”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin başkanlık sistemine dair değerlendirmeleri hakkında konuşan Ünlü “Genel başkanımızın ifadeleri net. Genel başkanımız mevcut parlamenter sistemin iyileştirilmesini savunuyor. Kararı vatandaş versin diyen bir partiyiz.  MHP kendi milletvekilleriyle birlikte sistemin iyileştirilmesinden yanadır. Bu anayasa formülüyle önümüze gelecek. Vatandaşa sorulmasında bir mahsur yok” ifadelerini kullandı. Serkan BORLAK 

18 Ekim 2016 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

ERCAN. - Madem vatadaşa sormaya çok meraklısınız niye delegenin olağanüstü kongreyi makemeye götürdünüz.Parti senin babanın malımı isteyen herkes yasal sıkıntı yoksa aday olur sende yolcusun.Korku şimdiden başlamış.

Yanıtla . 0Beğen 18 Ekim 15:18
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR