Hüseyin Yusuf'tan bombardıman

AKP Kurucu İl Başkan Yardımcısı ve İzmit İlçe eski Başkanı Hüseyin Yusuf, AKP'nin geldiği noktayı eleştirdi. “Makam arabalarının modelini yükseltip sa...

AKP Kurucu İl Başkan Yardımcısı ve İzmit İlçe eski Başkanı Hüseyin Yusuf, AKP'nin geldiği noktayı eleştirdi. “Makam arabalarının modelini yükseltip sayısını artırarak, önüne yanar döner lambalar taktırarak, kıçımıza korumalar, kortejler ekleyerek önemsediğimiz nefsimizi halkında önemseyeceğini düşünüyoruz. Vatandaşa karşı mahcup oluyoruz” dedi. Eski İlçe Başkanı Yusuf, "3-5 sene sonraki siyasi atraksiyonlarımız için en yakın dava arkadaşlarımıza ayak oyunları yapmaktan ve zaman zaman onları günümüzün moda yaftalarıyla yaftalamaktan imtina etmedik kardeşlerimizden olduk" ifadelerini kullandı.

 

Hüseyin Yusuf'un paylaşımının tamamı...

BİZE NE OLDU?

Seçimin üzerinden bir aydan daha fazla geçti. Artık duygusallıktan uzak ve geleceğe katkı sunacak değerlendirmeler yapılabilmelidir diye düşünüyorum. 7 Haziran’da bu kararı veren millet bizi her daim baş tacı eden millettir.... hayırlı olsun.... karara saygı duyup baş tacı edeceğiz. Yapmamız gereken durumu bütün boyutlarıyla kaygısız, korkusuz ve kompleksizce analiz edip neticesine göre bir yol haritası çizmektir...

 

ANALİZ KODU

Bu aşamada içimizdeki bazı emeksiz ve yetersiz makam sahipleri fikir irad etmişler!!! Neymiş efendim "Yeni Türkiye için yeni AK PARTİ’yi inşa et" haltetmişler.... yeni AK PARTi ye gerek yok, onların partinin yakasından düşmesi ve bizim özümüze dönmemiz yeterli olacaktır. Şu anda yapmamız gereken analizin bütün kodlarının kuruluş felsefemizde bulunduğunu ve savruluşlarımızın bu felsefeden sapmamızla birebir orantılı olduğunu biliyoruz.

 

GÜVEN ÖNEMLİDİR

Biliyoruzki yüzde 34 ile iktidar olduğumuzda ilk icraatlarımız olarak meclis lojmanlarımızı sattığımızı, makam arabalarının sayısını minimize ettiğimizi gören geniş kitleler bize oy vermedikleri için nedamet göstermiş ve ikinci genel seçimde hakkımızı teslim etmişlerdi. Sabrettik çünkü güvenin çook uzun bir sürede tesis edilebildiğin farkındaydık.... Yaptığımız her işi istişare ve bir sarraf titizliği ile yapıyorduk çünkü uzun zamanda kazanılan bu güvenin bir anda kaybedilebileceğini biliyorduk....Ve sonra... Sonra bize ne oldu?

 

MAKAM ARABALARI

Biz yediklerimizi hayamız, değer kabul ettiğimiz referanslarımız gereği gizli yer, evimizin ihtiyaçlarını komşu hakkı gözeterek temin ederdik şimdi internetten sergiler olduk. Biz parti etkinliklerine hem kardeşliğimiz pekişsin ve hemde hak hukuk gözetelim diye otobüslerle giderdik şimdi makam arabalarımızla birbirimize hava atar olduk.

 

KORUMALAR

Makam arabalarımızın modelini yükseltip sayısını artırarak, önüne yanar döner lambalar taktırarak, kıçımıza korumalar, kortejler ekleyerek önemsediğimiz nefsimizi halkında önemseyeceğini düşündük ama mahcup olduk. 3-5 sene sonraki siyasi atraksiyonlarımız için en yakın dava arkadaşlarımıza ayak oyunları yapmaktan ve zaman zaman onları günümüzün moda YAFTA larıyla yaftalamaktan imtina etmedik kardeşlerimizden olduk.

 

ERGÜN’DEN ALINDI

Bizi içeriden ve dışarıdan samimiyetle eleştiren kişi, grup ve yayın organlarını düşman ilan ettik, her yaptığımızı alkışlayan eyyamcı yalaka ve menfaatçi güruhlar oluşturduk. Sadece siyah ve beyaz üzerinden gittik, yaşayan diğer renklerin bize olan sempatisinden olduk. Kralların değil kuralların hakim olacağı bir nizam için yola çıkmıştık; her ilde megaloman kralcıklar yarattık, mega kurallarımızdan olduk. İçimizdeki servet, şehvet ve şöhret düşkünlerine karşı toplumun bizden beklediği hassasiyeti gösteremedik; kör olduk, sağır olduk, dilsiz olduk....

 

HERKESİN UMUDU

Her şeyi büyük resimde arayıp bulmaya meyyal, yurt dışında okumuş parlak, jöleli çocukların hayalleri peşinden koştuk, kendi çocuklarımızdan olduk.. Biz yolda bulduklarımızı yola çıktıklarımıza tercih ettik, hem yola çıktıklarımızdan ve hemde yolumuzdan olduk... Ak Parti yalnızca Türkiye'de iktidar olma ülküsünde olan bir siyasi hareket olayı değil idi; Ak Parti Myammarda yakılarak katledilen 4 yaşındaki Hümeyraların, Irak'ta tecavüze uğrayarak katledilen 12 yaşındaki Fatımaların, Suriye'de organları ameliyatsız alınarak katledilen 7 yaşındaki Hümaların, Veled-i zinalarca Karabağ'da canlı canlı derileri yüzülerek katledilen Ahmet'lerin, Burmada elleri bağlanıp nehre atılarak katledilen daha ismi konmamış sabilerin,Doğu Türkistan'da Karnı yarılıp çocuğu çıkarılarak katledilen Aybükelerin ve dolayısı ile zulme uğrayan,inim inim inleyen Ümmeti Muhammed'in son umudu idi, heder olan bu umutlarından olduk..

 

ABDEST TAZELEMEK

Biliyorumki yola çıktığım dava arkadaşlarımın kahir ekseriyeti bu düşüncelerimi harfiyen paylaşırlar, ama biz birtakım kaygılarla ve Dünya'ya ait bazı beklentilerle düşünmeyen, düşündüğünü ifade etmeyen ve maalesef birçok kere inanmadığı halde inanmadığına rıza gösteren yığınlar olduk..... Onun için yeni Ak Parti’yi inşa etme zırvalarına gerek yok. Kurucularından birisi olmakla şeref duyduğum Ak Partimizin bu minvaldeki asalak, eyyamcı ve menfaat perest zümreden temizlenip ve şöyle bir silkelenerek kuruluş felsefemize geri dönmemiz yani abdestimizi tazeleyip yeniden hulusi bir kalp ile besmele çekmemiz yeterli olacaktır... Serkan BORLAK

06 Temmuz 2015 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

09

METO - HERŞEYİ İYİ GÜZEL ANLATIYOSUNDA SEÇİM OLDU BİTTİ HALA DERS ALMAMIŞLAR GİBİ BELEDİYELERDE İSU DA MÜTAHİTLEŞMEYE DEVEM İŞÇİNİN MESAİSİNİ KESEREK KAR ETME YOLUNA DEVEM ETMEKTELER

Yanıtla . 0Beğen 06 Temmuz 08:00
08

DOĞRUCU DAVUT - AKP İl Başkan yardımcısı olduğun dönemde sesin soluğun çıkmazdı. İzmit İlçe Başkanı olman sonrasında sesin yüksek çıkmaya başladı. İlçe başkanlığı döneminde Seka park ortaklığından söz etsen biraz, yada küçük bir büroda muhasebecilik yaparken bir anda 160 metre yere ardından 5 muhasebeci yanında çalışmaya başladı. Partiye küfür eden herkesin bir yerlerde işe girmesini sağladın. Bu yetmezmiş gibi Kartepe’de Likarba nereden yapıldı. Oraya ne kadar harcandı? Ortaklama 500 bin TL diyelim mi? Bu arada aracının plakası nedir? Bir yerlere mesaj veriyorsun bu bellidir?

Yanıtla . 0Beğen 06 Temmuz 08:00
07

DOĞRUCU DAVUT - AKP ‘de bir dönem il başkan yardımcılığı daha sonra İzmit İlçe Başkanlığı görevinde bulunan sayın Yusuf, plakanın özelliği nedir. Aracında olan plakanın? Bu arada normal bir muhasebeci olarak çalışırken hangi ara 5 tane muhasebeci yanına taşındı. Kartepe yolu üzerinde yapılan Likarba’da nedir. Orası hayratına açılmadı. Oraya ne kadar yatırım yapıldı. Seka Park ortaklığın ne zaman bitti. Oradan ne kadar kaldırdın.

Yanıtla . 0Beğen 06 Temmuz 08:00
06

Şükrü - Dediklerin doğru ama sen dahil bütün teşkilatın sorunu bu.Bürokratlar aynı havada.İzmiti doldurdunuz ithal bürokrat ve personelle.Sanki yaptıklarını gizler gibi ithal bürokrata rağbet var.

Yanıtla . 0Beğen 06 Temmuz 08:00
05

ihsan - sizler akp nin sonun böyle olacağını bilmiyorduysanız size yazıklar olsun siz erbakan hocamızdan hiç faydalanmamış şakşakçılardınız ozaman milligörüşten ayrılan her kesin sonu hüsrandır beyler şimdi hesap verme zaman ikin ana olma yolunda size başarılar diliyorum.

Yanıtla . 0Beğen 06 Temmuz 08:00
04

Serdar - Bişey olamayınca eleştirmen oldunuz.

Yanıtla . 0Beğen 06 Temmuz 08:00
03

halil ibrahim uludağ - abdest alacağız da su yok, o tepeden bakılan vatandaş vanaları kıstı artık.

Yanıtla . 0Beğen 06 Temmuz 08:00
02

Gökhan yeşiltaş - Güzel yazmışsında başkan, Ben senide gördüm son model mersedesinle aday adayı seçimi çalışmalarını yaparken zenginlerle oturup kalkarken biz zavallı halk yanından geçerken fark bile etmiyordun usulen selam bile vermeden mersedesine atlayıp gidiyordun senin ruh halinide bir açıklada görelim cidden merak ediyorum.

Yanıtla . 0Beğen 06 Temmuz 08:00
01

Erdoğan Davut - Tebrikler Hüseyin Yusuf başkan

Yanıtla . 0Beğen 06 Temmuz 08:00
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR