Acısu’da sorunlar bitmedi

Yaklaşık üç ay önce açılan Acısu yolundan sonra şimdi de Acısu Parkı’nın açılması bekleniyor. Bölgede devam eden çalışmalardan bir kısım esnaf memnunk...

BÜYÜT

Yaklaşık üç ay önce açılan Acısu yolundan sonra şimdi de Acısu Parkı’nın açılması bekleniyor. Bölgede devam eden çalışmalardan bir kısım esnaf memnunken bir kısım esnaf da sıkıntı çektiğini ifade ediyor

İzmit Belediyesi’nin Acısu Parkı’nda sürdürdüğü düzenleme çalışmaları sona doğru yaklaşıyor. Yaklaşık üç ay önce açılan Acısu yolundan sonra şimdi de parkın açılması bekleniyor. Çalışmalar sırasında büyük bir mağduriyet yaşayan esnaflardan bazılarının şu anda mağduriyetleri giderilmiş olsa da bazıların ise sıkıntıları hala sürüyor. Acısu Parkı’nın müteahhidi İbrahim Çuhadar’ın verdiği bilgiye göre, zamanında tamamlanan yoldan sonra parkın da açılışı en kısa zamanda gerçekleştirilecek. Acısu Parkı’nda son rötuşların yapıldığını kaydeden Çuhadar, “Park eskisinden daha da güzel olacak. Ufak tefek teferruatlar dışında her şey bitti” dedi.

Acısu Parkı’nda devam eden çalışmalarla ilgili görüşlerini aldığımız bölge esnafı şu şekilde konuştu;

“YOLLAR DAR”
Yasemin Tali (Kuru temizlemeci);
“Çalışmaların bitmesi çok sevindirici. Fakat yolun dar olması sorun oluşturuyor. Ambulans bile geçemiyor. Park açıldığı zaman daha güzel bir ortam olacağını umut ediyorum” dedi.

“İYİ SONUÇ DOĞURACAK”
Cemil Çar (Börekçi);
“İnşallah bu çalışmalar iyi sonuçlar doğuracak. Çalışmalar sırasında sıkıntılar yaşadık. Umarız bu sıkıntılarımız sona erer. Tek kötü yanı ise yolun dar olması. Araçlar geçerken zorlanıyor. Bu yönden esnaf sıkıntıda” dedi.

“ESKİ YOLLAR DAHA İYİYDİ”
Hafize Albayrak (Büfeci)
“Maalesef yollar bu çalışma sonrası daha kötü oldu. Eski taşlar daha güzeldi. İnsanlar yürümekte zorlanıyor. Sürekli taşlar kırılıyor. Kaldırımlar bozuluyor. Yollar yamuk yumuk. Zaten çalışmalar da uzun sürmüştü. Bu durumdan dolayı iş yapamadık” dedi.

“MEMNUNUZ”
Rüzgar Öziş (GSM operatörü bayii);
“Çalışmalardan memnunuz. Şu an park kapalı. Açıldığında ise daha iyi olacak. Çalışmalarda yaşadığımız sıkıntılar da böylece giderilecek” dedi.

“ÇALIŞMA SIRASINDA PARA ALINMAMALI”
Cavit Cahanker (Berber);
“Şu anda bir sorunumuz yok. Yollar gayet güzel oldu. Park bittiği zaman daha da güzel olacak. Yaya yolunun genişlemesiyle insanlar daha rahat yürüyor. Maalesef çalışmalar bizi iki sene geriye atmıştı. Çalışmalar sürdüğü sürece buradaki esnaftan belediyenin elektrik, su parası da almamasını isterdik. Kiralar zaten yeterince yüksek” dedi.

“ESKİSİNDEN GÜZEL OLDU”
Ercan Öztürk (Kafe sahibi);
“Çalışmalardan memnunum. Eski halinden çok daha iyi oldu. Özellikle bu parkın eski hali pislik yuvasıydı. Bu çalışmalar hep bizim, İzmit için. Boş bir yatırım değil. Çalışmalar sürerken gelirde olan düşüşler bu park sayesinde de yükselecektir. Tek sorun sadece yol çalışmasının biraz uzun sürmesi” dedi.

“MAĞDUR OLUYORUZ”
Nejdet Dedeoğlu (Mikro Taksi);
“2013 Türkiye’sine bu yakışıyor mu? Maalesef hiçbir idareci buranın haline bakmıyor. Kendi imkanlarımızla yaptığımız çadırın altında ne kadar zaman daha kalabiliriz bilmiyorum. Elimizi yıkamak için bir lavabomuz bile yok. Yağmur, kar yağdığında ise daha da mağdur oluyoruz. Cumhuriyet Parkı’nda taksiciler için yer sorunu yok. Orası park da burası değil mi? Bu ayrımcılık neden yapılıyor?” diye sordu.

22 Ocak 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR