MHP ve CHP iş güzergahlık yapıyor

        AKP İl Başkanı Mahmut Civelek dün il binasında yaptığı basın toplantısında muhalefeti eleştirerek, “Seçimleri 13-0 kazandık. Seçimlere itiraz...

 

 

 

 

AKP İl Başkanı Mahmut Civelek dün il binasında yaptığı basın toplantısında muhalefeti eleştirerek, “Seçimleri 13-0 kazandık. Seçimlere itiraz eden MHP ve CHP desinler için itiraz etti ”dedi   

 

 

 

 

 

“MESAJI ALDIK”

 

Seçim sürecinde görev alan herkese teşekkür eden Mahmut Civelek, “Milletimizin iadesinin yüzde 90 oranında sandıklara yansıdığını gördük. Her bir siyasi partiye düşen sandıklardan çıkan bu sonuçların değerlendirilmesi ve mesajın doğru okunmasıdır. Bunlara saygı duymak gerekir. İktidar partisi olarak alınması gereken mesajı aldık. Hizmetlerimizi yapmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

“İLK RAUNT BİTTİ”

 

Seçimlerin genel seçim havasında geçtiğini de ekleyen Civelek, “İlk raundu tamamladık. Rozetlerimiz belediye başkanlarınca çıkarıldı. Herkesi kucaklayarak hizmetlerini sürdürecekler. Diğer partiler de sevinsin. Partimiz tüm insanları 2023’lere götürecek güçtedir. İlçe danışmalarının tamamını teşekkür mahiyetinde geçirdik. Bir yere değil, zamana yetişmeye çalışıyoruz” dedi.

 

“LAMBALARIMIZI HEP AÇIK”

 

 

Önemli olanın diğer seçimlere odaklanmak olduğunu belirten Mahmut Civelek, “Diğer partiler lambalarını söndürürken biz lambalarımızı kapatmadık. Dersine son gün çalışanlardan değiliz. Diğer partilerin ortak aday çıkaracağı hep konuşuluyor. Yerel seçimlerde hepsine karşı bir mücadele verdik. Biz buna zaten hazırız. Keramet bizden zahir değildir. CHP’nin Türkiye’deki durumuna baktığımızda vahim” ifadelerini kullandı.

 

“İZMİT’E ASILDILAR”

 

 

CHP’nin yerel seçimlerde aldığı oy oranlarını açıklayan Civelek, “Sıfır çektikleri yerler de var. Bizim ilimizde bir mevcudiyet gösterdiler. Büyükşehir’de zaten iddiaları yoktu. Özellikle İzmit’e asıldılar. Diğer ilçelerde iddialı olduklarını söylediler. Özellikle İzmit’te yaptırdığımız kamuoyu çalışmalarını sizlerle paylaşmıştık. Popülist bir söylem içinde olmadık. Değişen 6 adayımız durması gereken yerde durdu. Onlara teşekkür ediyoruz” dedi.

 

 

“OYUMUZU ARTIRACAĞIZ”

 

 

“Aldığımız oyları yeterli görmüyoruz” diyen Mahmut Civelek, “Bize oy veren, vermeyen herkese tekrar giderek oylarımızı daha da arttıracağız. Yaptığımız hizmetlerle genel seçime daha da hızlı hazırlanacağız. Her bir ilçemizde ev ev dolaştık. Oynanan oyunları anlatmaya çalıştık. Milli irademize hep beraber sahip çıktık. Oy kaymalarına bakıldığında paralel yapıdan etkilenen yerlerde olduğunu görürsünüz” şeklinde konuştu.

 

“TEŞKİLATIYLA UĞRAŞSIN”

 

 

MHP Teşkilatı’nın seçimlerin ardından Kocaeli’de 117 bin kayıt dışı kişiye oy kullandırdığı gerekçesiyle seçimlere itirazının olduğunu, fakat itirazın kabul edilmediğini hatırlatan gazetecilere Civelek, “Onlar şu an üzüntülü. MHP İl Başkanı Aydın Ünlü,  117 bin kişiyle, araba plakalarıyla uğraşacağı kadar teşkilatıyla uğraşsa belki bir şey olur. CHP’liler de tespitte bulundu. Bunlar tamamen dostlar alışverişte görsün hesabı yapıyor” dedi.

 

“SONUÇLARI DEĞERLENDİRSİNLER”

 

Dışarıdan oy getirdiğimiz kanısı oluşmasın uyarısında bulunan Civelek, “İşin alengirli kısımlarını bilmeyiz. Seçmenlerimizle uğraşırız. Hangi yerden oy taşımışız, onunla ilgili de açıklama yapsınlar. Onlar da sandık sonuçlarını değerlendirsinler. Milletin verdiği mesajı okusunlar, okuyamıyorlarsa ben okuyayım. Millet onlara bu işi beceremediklerini söylüyor. Halk kendisini onlarda görmüyor. Kalıplaşmış oylarla devam eden sistemleri var” ifadelerini kullandı.

07 Nisan 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR