Genel-İş, Yaman’dan toplantı masası sözü aldı

Genel-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Vedat Küçük ve yönetim kurulu üyeleri, Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman’ı makamında ziyaret etti. Samimi...

BÜYÜT

Genel-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Vedat Küçük ve yönetim kurulu üyeleri, Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman’ı makamında ziyaret etti. Samimi geçen ziyarette toplantı masası sözü alındı.

Dilovası Belediyesi’nde örgütlü Genel-İş Sendikası Kocaeli Şube’nin yeni yönetimi Belediye Başkanı Cemil Yaman’ı ziyaret etti. Ziyarette yeni başkan Vedat Küçük ile yönetim kurulu üyeleri tam kadro katıldı. Ziyarette kısa bir konuşma yapan Vedat Küçük, Dilovası Belediyesi’nde yönetimle personelin barışık olduğunu belirterek, “Sendika olarak işçi ve emekçi arkadaşlarımızın çalışma şartlarının düzeltilmesi, çalışanların haklarını korunması konusunda topluma önayak olmak amacındayız. Yeni yönetim olarak hem sizlerle tanışmak hem de tolum yararına yapmış olduğunuz çalışmalardan dolayı tebrik etmek istedik” dedi.

SENDİKALAR YETERSİZ
Belediye Başkanı Cemil Yaman da Vedat Küçük ve yeni yönetim kurulu üyelerini tebrik ederek “Sendikalarda bir sivil toplum kuruluşudur. Sizler toplumun önde giden kişilerisiniz. Kişilerin ve toplumların hak ve menfaatlerinin korunması ve gözetilmesinde büyük görev üstleniyorsunuz. Biz de sorumluluk bilincimiz gereği çalışanımızın hak ve menfaatlerini korumada çok hassas davranıyoruz. Ben de beden ile çalışmanın ne kadar meşakkatli ve kutsal olduğunu biliyorum. 16 yaşımda sendika ile tanıştım ve sendikal çalışmaların içinde oldum. Sendikal çalışmalar maalesef Türkiye de istenilen düzeyde değil” dedi.

EĞİTİM ÖNEMLİ
Yaman, “Sendikalar toplumu bilinçlendirmeli ve eğitmelidir. Çalışanların eğitilmesi ve çağın gerektirdiği teknolojiyi kullanması hususunda çalışmalar yapmalıdır. Dilovası’nda bir eğitim seferberliği başlatılmalıdır. Sendikalar ve diğer kurumlar belediyemizle işbirliği içinde olmalı ve Dilovası’nda eğitim adına ne gerekiyorsa yapmalıyız. Biz bu konuda üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız ve yapıyoruz da. Halkımızın sesi olmak, çalışanlarımızın mutlu olmasını sağlamak kısacası yaşamanın gerekliliklerini yerine getirmek bizim için bir onur” diye konuştu. Daha sonra sendika yönetimi, başkandan bir toplantı masası sözü alarak, ziyareti sonlandırdı.

18 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR