Esnaflarda zafer Kemal Kaya’nın

  Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği’nin 33. Olağan Genel Kurulu dün Fuariçi Şehir Restoranda yapıldı. 51 oda ve 374 delegesi bulunan Birlik s...

 

Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği’nin 33. Olağan Genel Kurulu dün Fuariçi Şehir Restoranda yapıldı. 51 oda ve 374 delegesi bulunan Birlik seçiminde 24 yıldır başkanlığı yürüten Kemal Kaya ile Kocaeli Servis Araçları Odası Başkanı Ahmet Taşçı aday oldu. Genel kurulun Divan Başkanlığını Denizli Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Musa Çelikoğlu üstlenirken katip üyeliğini ise Mustafa Kocagöz, Necati Kaya, Nizamettin Meteer ve Bayram Kütük yaptı.

ADAYLAR KONUŞTU

Kongrede ilk sözü alan Ahmet Taşçı, “Benim birliğimin mutlaka Esnaf Sarayı olmalıdır. 20 civarında meslek odamızın bulunduğu yerde bir mescit bile yok. Birliğimizin bir web sayfası olmalı ”dedi. Taşçı’dan sonra söz alan Kaya, “Yasa gereği üye sayısı 100’ün altına düşen oda kapanır. Odaların durumu çok zayıf. Kapanmaması için mücadele ettik ”dedi. Yapılan seçimde 191 alan Kemal Kaya, yeniden başkan seçildi. Ahmet Taşçı ise 168 oy aldı. 4 oy ise geçersiz sayıldı.

 

48 ODA BAŞKANI OY KULLANDI

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan genel kurulun Divan Başkanlığını Denizli Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Musa Çelikoğlu üstlenirken katip üyeliğini ise Mustafa Kocagöz, Necati Kaya Nizamettin Meteer, Bayram Kütük yaptı. Genel kurulda 48 oda başkanı ve delegeleri oy kullandı.

 

SAMİMİYİZ

Konuşma yapmak üzere söz alan Nevzat Doğan, “Herkesin aklı seçimde. Burada şehrimizin hizmet sektörünün çekirdeği kalbi diyebileceğimiz bir toplulukla bir aradayız. Buradaki Uzaktan farklı görünüyor olabilir ama sizlerin sıkıntılarını biliyoruz. Bu akımı kendi lehine geliştirmenin yöntemleri var. Bizler bu konuda samimiyiz” şeklinde konuştu.

 

PROJELERİMİZ VAR

Sözlerini sürdüren Doğan, “Esnafımızın daha çok kazanmasını istiyoruz. İzmit 2023 vizyonunda esnafın daha fazla kazanması, şehrin daha fazla müşteri alması projelerimiz var. Yeni dönemde de yeni anlayışla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sanayi kentinin yanında bilişim kültür şehrini pazarlıyoruz. Ortadoğu ve Balkanları müşteri olarak getirmek için çalışmalarımız var” dedi.

 

ESNAFA SOSYAL TESİS

Yeni gelişmeleri yakalamak zorundayız diyen Nevzat Doğan, “Son dönemde küçük esnafımızın korunması açısından yeni bir duruş sergiliyoruz. Seyyar ve merdiven altı çalışanlarla ilgili çalışmalar yapıyoruz. Bizler her zaman bunların karşısındayız. Esnaf odaları olarak destek verin ve kayıt dışının karşısına geçelim. Kim seçilecekse bizler yanındayız. Belediye başkanı olarak esnafın daha keyifli olmasını istiyoruz. Esnafa sosyal tesis yapılması için İzmit Belediyesi olarak bizler varız” ifadelerini kullandı.

 

GÜÇLÜ YÖNETİM

 

Ardından söz alan Başkan adayı Ahmet Taşçı, “Düşüncelerimizi projelerimizi sizlere açıkladık. Seçim süreci boyunca basın yoluyla bizleri incitecek açıklamalar yapıldı. Biz bunlara yanıt bile vermedik. Biz kimseyi hedef almadık. Esnaf Odaları birliği 300 bin kişinin sorumluluğunu hissetmeli ve çalışmalıdır. Benim birliğim kahveciden lokantacıya, terziden marangoza kadar bütün esnaflarımıza sahip çıkmalıdır. Güçlü bir yönetim kuruluna ihtiyaç var” dedi.

 

ESNAFIN BİLGİSİ YOK

Benim birliğimin mutlaka esnaf sarayı olmalıdır da diyen Taşçı, “20 civarında meslek odamızın bulunduğu yerde bir mescit bile yok. Bilgi ve teknoloji çağının gereği bir web sayfası olmalı. Benim birliği ekonomik gücünü kaybetmiş, yaşlı esnaf ve sanatkara sahip çıkmalıdır. Fonlar ve krediler hakkında esnafımızın bilgisi yok.  Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği ilimiz hakkında fikir oluşturmalı ve ağırlığını hissettirmelidir” şeklinde konuştu.

 

HİZMET ADAMIYIM

Taşçı’nın ardından söz alan mevcut Başkan Kaya ise “Yasa gereği üye sayısı 100’ün altına düşen oda kapanır. Odaların durumu çok zayıf. Kapanmaması için mücadele ettik. 4 tane odanın kapanması için bakanlığa bilgi verdik. Sadece Mahrukatçılar odası kapandı. Hepimiz kazanmak için yola çıktık. Bazı arkadaşların işi gücü eleştiri yapmak. Hizmet eden kim olursa elini öperim. Ben hizmet adamıyım” dedi.

Kemal Kaya’nın yönetim Kurulu asil listesi;

Kadir Durmuş

Ahmet Gödek

Şaban Edik

Necmettin Kocaman

Kamil Yılmaz

Ahmet Serim

İsmail Aydın

Hüseyin Çepil

 

Denetim Kurulu Asil

Kenan Çelik

Yusuf Ziya Çalış

Osman Koçyiğit

Şaban Kılıç

Ahmet Pekin

 

Disiplin Kurulu Asil

Yaşar Yılmaz

Gülseren Turgut

Kurt İskender Sönmezyıldız

Şaban Şenol

Barış Beşiroğlu

 

 

 

11 Mayıs 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR