'Tehlike geçmiş değil, alanlarda olmaya devam'

Memur-Sen tarafından düzenlenen mitingde konuşan AKP Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz “Çok ciddi bir süreçten geçiyoruz. Tehlike henüz geçmiş değildir...

Memur-Sen tarafından düzenlenen mitingde konuşan AKP Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz “Çok ciddi bir süreçten geçiyoruz. Tehlike henüz geçmiş değildir. Bu yünden alanları terk etmemeliyiz. Yaşadığımız süreç sadece FETÖ tertiplemedi küresel güçlerde işin içerisindedir” dedi.

Sabri Yalım Park’ında gerçekleştirilen basın açıklamasına, Memur-Sen’e bağlı sendikaların başkan ve temsilcilerinin yanı sıra AKP Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, birçok sendika üyesi katılım gösterdi. Basın açıklamasını okuyan Memur Sen İl Başkanı Mehmet Akkuş,” darbe girişimine karşı ilk gün olduğu gibi “Sen”, “Ben” demeden sonuna kadar bugün de mücadele edeceğiz, rehavete kapılmayacağız, olası yeni karanlık senaryoları yüreklerimizi birleştirerek yırtıp atacağız. 81 ilde alanlardayız” dedi.

 

ice111-046.jpg

 

BU ALÇAKLIK TARİHE GEÇMİŞTİR

Darbe şehitlerine Allah’tan rahmet dileyerek sözlerine başlayan Memur-Sen İl Başkanı Mehmet Akku “Küresel terör şebekesi FETÖ’nün içeriden ve dışarıdan aldığı destekle devleti ve milletin tüm değerlerini hedef alan kanlı kalkışması “alçaklık”, “hainlik” ve “canilik” tarihine geçmiştir. Alçaklık, hainlik ve canilikle canları pahasına mücadele eden milletimizin “şanlı” ve “onurlu” direnişi ise tarihe altın harflerle yazılmıştır. Katil cuntacıların “işgal” ve “istila” hareketini millet püskürttü, devlet ile el ele vererek topyekun temizlik hareketini başlatmıştır. Sancağı en önde sadece eliyle değil yüreğiyle taşıyan millet geleceğine sahip çıkmıştır” açıklamasında bulundu.

 

“DESTANSI BİR MÜCADELE”

Akkuş milletin darbe karşısındaki dik duruşunun destansı olduğunu belirterek, “Sultan Alpaslan’ın, Kılıçaslan’ın, Selahaddin Eyyubi’nin, Ertuğrul Gazi’nin, Osman Gazi’nin, Orhan Gazi’nin, Fatih Sultan Mehmet’in, Kanuni Sultan Süleyman’ın, Yavuz Sultan Selim’in ve Mehmet Akif’ in torunları büyük Türkiye yolculuğunu durdurmaya çalışan teröristlere diz çöktürmüştür. Bitmedi! Sahayı temizleyen millet, devletin hücrelerine yerleşen, tüm bedenini ele geçirmeye çalışan lanet Virüsün topyekun sökülüp atılması için ayağa kalkmıştır. Bugün ülkemizin yerli ve milli unsurlarının hep birlikte verdiği destansı mücadelesine tanıklık ediyoruz. Bu mücadeleyi verenler sadece Anadolu için değil tüm insanlık için veriyor. Tüm mazlumların umudu olan Türkiye’yi canı pahasına savunuyor, topyekun insanlığın kurtuluşu için tarih yazıyor” şeklinde konuştu.

 

“DİK DURUYORUZ “

Dik duruşumuzu göstermeye devam ediyoruz diyen Akkuş,” Büyük Memur-Sen ailesi olarak bu şanlı mücadelenin en ön saflarında 81 ilde 1 milyon üyemizle yer almanın haklı gururunu yaşıyoruz. Direnişten, dirilişe geçen büyük mücadelenin tam anlamıyla başarıya ulaşması için vatan savunmasını her alanda sürdüreceğimizi deklare ediyoruz. Dik duruyoruz, emanete sahip çıkıyoruz, değerlerimizi kuşanarak yeryüzünde fıtne, kargaşa ve terör hakim olsun diye savaşan katillerin kanlı planlarını yerle bir ediyoruz. Memur-Sen, kardeşlik anlayışıyla coğrafyamızı bir ve bütün tutacak kadroların harmanlandığı teşkilattır. Bu teşkilat ayaktadır. Memur-Sen, iyinin, doğrunun, faydalının ve adaletin yeryüzüne egemen olması için verilen mücadelenin adıdır” değerlendirmesinde bulundu.

 

“HESAP SORULACAKTIR”

Akkuş sözlerini,” Hz. Ömer'in vurguladığı gibi, "Şerri bilmeyen, onun tuzağına düşer" ilkesiyle şer ile mücadele eden hayrın yanında olan bu teşkilat, ezeli kardeşliğimizi ve birliğimizi hedef alan hainleri, kutlu yürüyüşümüzü ve direnişimizi durdurmaya çalışan alçakları asla affetmeyecek, hesap soracaktır. Bu duygu ve düşüncelerle Fetullahçı Terör Örgütü'nün, terörist unsurları öncülüğünde 15 Temmuz 2016 akşamı gerçekleştirdiği cunta ve darbe girişimine karşı ilk gün olduğu gibi “Sen”, “Ben” demeden sonuna kadar bugün de mücadele edeceğiz, rehavete kapılmayacağız, olası yeni karanlık senaryoları yüreklerimizi birleştirerek yırtıp atacağız. 81 ilde alanlardayız” ifadeleriyle sonlandırdı.

 

TEHLİKE GEÇMİŞ DEĞİLDİR

Akkuş’un ardından konuşan AKP Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz “Çok ciddi bir süreçten geçiyoruz. Tehlike henüz geçmiş değildir. Bu yünden alanları terk etmemeliyiz. Yaşadığımız süreç sadece FETÖ tertiplemedi küresel güçlerde işin içerisindedir. Bu yapılanların karşısında uyanık olmak teyakkuzda olmak durumundayız. Meydanları boş bırakmamalıyız. Millet tarafından ölüme düğüne gider gibi gidilmektedir. Millet olarak farklılıklarımızı bir tarafa bıraktık. Aynı vatanı paylaşan, aynı bayrağı paylaşan aynı gemide olan millet olayın ciddiyetinin farkındadır” dedi.

 

FETÖ’YE SERT ELEŞTİRİ

FÖTE temizlenene kadar alanlardayız diyen Yılmaz “Cumhurbaşkanımız eve gidin diyene kadar mücadelemiz sürecektir. Herkes olayı duyunca sokağa çıkmıştır. Türlü senaryolar ile karşı karşıyayız. İŞİD’in amacı da ülkemizi çökermektir. Allah düşmanı, din düşmanı, millet düşmeni alçak bugün tehditlerine devam etmiştir. Şehitlerimize ahmak diyecek kadar alçaklaşmıştır. Onun eşkiyalar ABD tarafından hazırlanan planın içerisinde seve seve yer almışlardır. Bu operasyonda önce Allah’a sonra millete güveniyoruz” açıklamasında bulundu.

 

MUHAFAZASI İÇİN ALANLARDAYIZ

Burada millet kader birliği etmiştir diyen Yılmaz “Erbakan hocamız sıra Suriye’ye geldiği zaman bilin ki sırada Türkiye vardır demiştir. Şimdi saldırı durumundayız. Onun için teyakkuz içerisinde olacağız. Bir çok terör örgütü tetikte beklemektedir. Onun için ayakta olacağız. Dini devlet mülki millet muhafazası için alanlardayız. Bu hain darbeye karşı mücadelemiz devam edecektir” şeklinde konuştu.

Serkan BORLAK 

22 Temmuz 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR