KEV BAŞKANLIĞINA ADAYIM!..

Kocaelispor Kulüp Başkanı Bahri Yavuz, Genç Kocaelililer Derneği Lokali'nde Cumartesi günü Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği'nde (KYÖD) düzenlenecek ola...

Kocaelispor Kulüp Başkanı Bahri Yavuz, Genç Kocaelililer Derneği Lokali'nde Cumartesi günü Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği'nde (KYÖD) düzenlenecek olan Kocaeli Eğitim Vakfı (KEV) Olağan Genel Kurulu öncesi basının karşısına çıktı. Kocaelispor'un, çocuklarımızın ve şehrimizin menfaati için KEV başkanlığına aday olduğunu ifade eden Yavuz, Kocaelispor'un yakın zamanda başına geleceği finansal fair-play tehlikesi ile ilgili de detaylı bilgiler verdi.

 

28 HAZİRAN'DAKİ KONGRE...

Bahri Yavuz, KEV Kurucu Başkanı Merhum Muharrem Eskiyapan'ı andı ve. "O, kıvılcımı yakan kişiydi. Bu güne kadar görev yapmış bütün büyüklerimize KEV'e sunduğu katkılardan ötürü ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Evet, siyasete yaslanmadan mücadele verdik, vermeye de devam edeceğiz. Bu renklere sevdalı olanların daha çok üzülmesine izin vermeyeceğiz. Almamız gereken bir sorumluluk var. Kocaeli Eğitim Vakfı, 28 Mayıs'ta KYÖD'de olağan genel kurulunu yapıyor. Kocaelispor'un, çocuklarımızın ve şehrimizin menfaati için genel kurulda başkanlığa adayım. Adaylığımızın geç kalınmasının nedeni büyüklerimize olan saygımızdır. Yönetimimiz 11 kişiden oluşacak. Ancak şu an isim vermek istemiyroum"dedi. 

 

bahriicee.jpg

 

UEFA ÇOK ÇOK KARARLI

TFF, kulüpler için çok önemli kararlar aldı. Finansal fair play kurallarını faaliyete sokuyorlar. Bir çok kulüp sıkıntı çekecek. Bizim transfer yasağımız futbolcu, teknik adam ve menajerlere olan borçlar nedeni ile gerçekleşti. Ancak şimdi devlete de borcunuz olmamalı. Yani vergi ve SGK borcumuz 60 milyon TL'yi geçiyor. Bu yapıyı ortadan kaldırmak mümkün değil. Biz de profesyonel ligde yer aldığımız için sıkıntılar yaşayacağız. Profesyonel Futbolcuların Statüsü ve Transferler Talimatı bizim hiç de hoş maddeler içermiyor.

 

ÖNCELİK KOCAELİSPOR'UN

Kocaeli Eğitim Vakfı, Kocaelispor'un olduğu kadar, şehir için de önemli bir vakıf. Ben ve arkadaşlarım 28 Mayıs'taki kongrede alacağımız sorumlulukta öncelik tabii ki Kocaelispor'un. 43 dönümlük bir gayrimenkulümüz var. Son iki yıldır otel olan tesislerimizden istediğimiz gibi hizmet alamıyoruz. Tesislerimizin imarı -Spor Arazisi- durumunda. Her türlü mecra ile süreci yöneterek arazinin değerini 70 milyon TL'ye çıkarabilme ihtimalimiz var. Arkadaşlarımız ile birlikte bu değeri Kocaelispor'a kazandırmak için çalışacağız. Tabii ki bunu yaparken vakfa her hangi bir zarar vermeyeceğiz.

 

'TESİSLER ANAMIZIN AK SÜTÜ GİBİ HELAL' DEDİK

KEV Kongresi'ni alırsak "Bu iş bitti, Kocaelispor kurtuldu" demeyeceğiz ve kimseye de hayal satmayacağız. Kongrenin ardından ertesi gün aynı mücadelemizi yürüteceğiz. Büyükşehir Belediye Başkanımız, 2 yıldaki çalışmalarımızdan dolayı bizi taktir ediyor ve bu duruşumuzun devam etmesi gerektiğini söylüyor. Sadece kendisi ile değil, bu kentin üst yönetiminde kim varsa 5 ay boyunca kendileri ile görüştük. Olumlu geri dönüşler enerjimizi arttırdı. Bu kapı kapanır başka bir kapı açılır. "KEV'de Başkan olacağız" diye aday olmuyoruz. "Bu tesisler Anamızın Ak Sütü Gibi Helal" dedik. Biz, bize ait olanı almak için mücadele ediyoruz. Kulübün, eğitim vakfının ve şehrin menfaati için kafa yoruyoruz. Yani -Kazan, kazan, kazan- mantığı ile olaya bakıyoruz.

 

YOĞUNLUKTAN HOCAMIZ İLE GÖRÜŞEMEDİK

Divan başkanımız, büyüğümüz Feridun Güray ile bir araya geldik. Sağ olsunlar bizleri çok sıcak karşıladı. Kongrede de yer alacaktır. Diğer büyüklerimiz gibi kendi hayat görüşü ve düşüncesine göre kararını verecektir. Kongrenin ardından kulüp ile ilgili diğer konuları detaylı bir şekilde konuşacağız. Ancak şu kadarını belirteyim. Bizim ile çalışmak istemeyen futbolcu arkadaşlarımız olabilir. Ancak ben bunu yüzde 5 görüyorum. Tabii ki hocamız ile de görüşeceğiz. Yoğunluktan ötürü buluşamadık. Geçen yıla oranla bu yıl ki bütçemiz 4 milyon lira olacak. Geçen yıl çok zorlandık, yine çok zorlanacağız. Yönetimimizdeki herkes hırpalandı. Bu kadar zor şartlarda her biri Kocaelispor için taşın altına kafasını, gövdesini koydu. Aynı şekilde savaşımız devam edecek.

 

Erdem ÖVÜÇ

25 Mayıs 2016 Kocaeli- Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR