Trabzonlular dernek binasının inşasına başladı

Kocaeli Trabzonlular Derneği Yahya Kaptan’da yapılması planlanan dernek binası hakkında bilgi verdi. Dernek binasının yapılacağı yerde yönetim kurulu...

Kocaeli Trabzonlular Derneği Yahya Kaptan’da yapılması planlanan dernek binası hakkında bilgi verdi. Dernek binasının yapılacağı yerde yönetim kuruluyla birlikte inceleme yapan Dernek Başkanı Sami Durmuşoğlu sonrasında bina hakkında ve yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

 

KOCAELİ'YE AYAK UYDURDUK

Dernek Başkanı Durmuşoğlu  “Her zaman diyorum benim için önce 41 sonra 61. Bazı Trabzonlular yadırgıyor ama biz bu şehirde doğduk, büyüdük. Örf ve ananemizle Kocaeli'ye ayak uydurduk. Bu binaya başlıyoruz. Kamuoyundan da destek vermeye, bir tuğla koymak isteyen, bir çuval çimento göndermek isteyen, arkadaşlarımızın, ağabeylerimizin, hemşerilerimizin yardımlarına ihtiyacımız var'' dedi.

 

''İNŞAATI YAPIP HALKIMIZA TESLİM EDECEĞİZ''

Göreve gelmemiz sonrasında 5 ay oldu diyen Durmuşoğlu “Görüşmelerimizi yaptık, belediyeden yeri aldık, projelerimizi çizdik. Hatta geçen ay tanıtımımızı yaptık. Bugün de hafriyatına başladık.15 gün içerisinde yönetim kurulundan arkadaşlarla beraber, oranın temelini atıp, yakın zamanda da temel atma töreni yapacağız. Büyük ağabeylerimizi, bürokratlarımızı, Trabzonlu iş adamlarımızı çağırıp, güzel bir temel atma töreni olacak. İlerliyoruz. Bir şey yapmadı demesinler, Yavaş yavaş ilerliyoruz ki sağlam olsun. Birden bire hızlıca hareket edip bir noktada tıkanırsan, yaptılar burada durdular demesinler diye her şeyi en ince ayrıntısına kadar, inceleyip, izinlerini alıp, belgelerini alıp, hiçbir ruhsatsız bir şey olmadan, her şey nizama uygun bir şekilde inşaatı da yapıp tesisi halkımıza teslim etmek” açıklamasında bulundu.

 

''ÖNCE 41 SONRA 61''

Her zaman diyorum benim için önce 41 sonra 61. Bazı Trabzonlular yadırgıyor ama biz bu şehirde doğduk, büyüdük diyen Dernek Başkanı Davutoğlu “Örf ve ananemizle Kocaeli'ye ayak uydurduk.Bu binaya başlıyoruz. Kamuoyundan da destek vermeye, bir tuğla koymak isteyen, bir çuval çimento göndermek isteyen, arkadaşlarımızın, ağabeylerimizin, hemşerilerimizin yardımlarına ihtiyacımız var. Çünkü bencillik olmasın bu binada herkesin tuzu olsun.300 bine yakın Trabzonlu var Kocaeli'de, hepsinin ufak ufak yardımları dahi olsa bize kafidir.Sonuçta herkesin yapımına yardımcı olduğu bir binada, bir sosyal tesiste yaşaması daha güzel olur.Herkes burada benim de katkım var deyip sahip çıkar.Biz buradan gittikten sonra gelecek olacak nesillerdeki insanlar buraya sahip çıkarak daha da büyütebilirler'' ifadelerini kullandı.

 

''550 BİN LİRAYA MAL OLACAK''

Dernek binasının maliyeti hakkında da bilgiler veren Durmuşoğlu,''Maliyet yaklaşık 550 bin lirayı buluyor. 5 dönüm bir yer. İçindeki park alanları, sosyal tesis alanları, oyun parkı, ufak bir amfisi, konferans salonu var. Bunların hepsinin bir maliyeti var. Güzel bir şey olsun istiyoruz. Çevresinin de güzel bir ortam olmasını istiyoruz.Oraya insanlar geldiği zaman yemeğini yesin, çayını içsin, kitap okusun. Amfi tiyatromuzda haftada bir iki gün kemençe çalacağız, oynamak isteyen gelsin orada oynasın. Üniversite öğrencilerimiz gelsin imkanlardan faydalansın. Şu an hesapladığımızda 200 metre kare bir blok, bir de 250 metrekare ortada bir sundurmamız var. Yaklaşık 400 - 450 metrekare gibi bir binamız olacak'' dedi.

 

''KOCAELİSPORLULUĞUMU KİMSE SORGULAYAMAZ''

Herkesin bu işte olmasını istiyoruz diyen Dernek Başkanı Durmuşoğlu “Kimse demesin ki siz yapın. Yoksa bunun bir esprisi olmaz. Büyük küçük demeden herkes sadece parasal olarak da değil, bir miktar beton göndereceğim diyen olabilir, binanın camlarını ben yaptıracağım diyen olabilir. Bu konuda benimle, arkadaşlarımla ya da sosyal medya üzerinden derneğimizle iletişime geçebilirler. Biz her yazılana cevap veriyoruz. Bizde bazı yerlere yardım etmeye çalışıyoruz. Örneğin geçtiğimiz aylarda Kocaelispor'un bir deplasman maliyetini biz karşıladık. Biliyorsunuz eski yöneticilerindenim. En son başkan olarak bıraktım. Herkese tekrar söylüyorum: Benim Kocaelisporluluğumu kimse sorgulamasın. Ben hodri meydan'da da her yerde çocuğumu alıp maçımı seyrediyorum. Kaç tane eski yönetici taraftarın arasına girip öyle maç izleyebilir onu da bilmiyorum'' açıklamasında bulundu.

 

''DERNEK AVAM KAMARASI OLMUŞ''

Birkaç projemizi de yakında duyarsınız diyen Durmuşoğlu “Bu aralar tüm enerjimizi dernek binasına vereceğiz. Üyelikleri bu aralar biraz durdurduk. İnsanların kafasında oluşan birçok ön yargıyı kırdık açıkçası. İnsanların çoğu bizden böyle çalışmalar beklemiyorlardı. Kongrede dediğim gibi değişik bir başkanlık yapacağım. Onu da yaptığıma inanıyorum. Tabi yönetici arkadaşlarında gücü olmasa bunu yapmazdım. Onlar her zaman benim arkamda. Değişik olmaya devam edeceğiz. Bu derneğe zamanında hiç bir şey vermemiş hiç emek vermemiş, sadece lafta konuşmuş ama seçim zamanlarında ortaya çıkan büyükler var. Onlar artık dernekte fazla konuşmasınlar. Onlar bizim büyüklerimiz saygımızı her zaman gösteririz. Bu halkın derneği. Bir kahveye girdiğimizde insanlar dernek başkanı deyince tanımıyoruz diyorlar. Dernek avam kamarası olmuş'' dedi. Serkan BORLAK 

31 Mart 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR